درسهایی که می‌توان از هک واتساپ جف بزوس گرفت

چند روز پیش بود که در خبرها خواندیم واتساپ جف بزوس هک شده است. اکنون به درس‌هایی خواهیم پرداخت که می‌توان از هک واتساپ جف بزوس در این ماجرا گرفت.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، واتساپ به مالکیت فیسبوک یکی از روش‌های پیام‌رسانی است که به این معروف است که با رمزگذاری تماس‌ها و مسیج‌ها به امنیت بیشتر پیام منجر می‌شود. این رمزگذاری به گونه‌ای است که تنها فرستنده و گیرنده قادر به درک آن هستند و فرد دیگری دسترسی ندارد.

شاید بسیاری کاربران متوجه این موضوع نباشند، اما این می‌تواند مانند یک ضد جاسوس روی گوشی شما عمل کند. با این حال اگر مخاطب مورد اعتمادی دارید که گوشی خود را در اختیارش می‌گذارید یا راه باز کردن رمز را می‌داند، شاید این رمزگذاری چندان به کار شما نیاید. همچنین اگر از فردی مورد اعتماد فایلی دریافت می‌کنید که ممکن است آلوده باشد، نیز باز این رمزگذاری برایتان مفید واقع نخواهد شد.

کاربران واتساپ می‌توانند دانلود اتوماتیک فایل ها، عکس‌ها و ویدئوها را غیرفعال کنند تا در صورت وجود فایل آلوده به صورت خودکار روی گوشی شما بارگذاری نشود.

بیل مرکزاک، محقق امنیتی می‌گوید که شواهد دقیقی از آلوده بودن ویدئوی بدافزار ارسال شده توسط شاهزاده سعودی وجود ندارد و فعلا یک تصمیم گیری کلی در این خصوص به انجام رسیده است. به طور کلی پیشنهاد این است که نسبت به لینک ها و مسیج ها با دید بدبینانه نگاه کنید و هر لینکی که به نظرتان خوب رسید را باز نکنید.

هکرهای زیادی بودند که با ارسال لینک و به دست گرفتن کنترل گوشی افراد به بخش دوربین و میکروفون آنها دسترسی پیدا کرده و اطلاعات آنها را هک کردند. در این میان افرادی چون خبرنگاران، مقامات اجرایی بالارتبه و … بیشتر در معرض حملات بودند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها