انرژی

تامین برق و انرژی گرمایی از طریق هیدروژن پنل های خورشیدی

تامین برق و انرژی گرمایی از طریق هیدروژن پنل های خورشیدی

کالاسودا - دانشمندان دانشگاه Ku Leuven بلژیک دستگاهی تولید کرده اند که می توانید انرژی های خورشیدی و بخار آب در محیط را با یکدیگر ترکیب کرده و سالانه به طور متوسط 250 لیتر (66 گالن) هیدروژن تولید کند.

تامین سوخت سالانه یک خانوار

دانشمندان بلژیکی این کار را با با نصب 20 صفحه خورشیدی بر روی این دستگاه ها و یک تانکر زیرزمینی به منظور نگهداری هیدروژن تولید شده انجام داده اند، آنها با این کار می خواهند نیاز یک خانوار به برق و انرژی گرمایی را از طریق همین هیدروژن تولید شده برای یک سال تامین کرد و در هزینه های دیگر آنها صرفه جویی می کند.

مهم ‌ترین مزیت این روش هزینه مناسب دسترسی به انرژی است که می ‌تواند جایگزینی مناسب برای استفاده از برق یا سوخت‌های فسیلی برای تامین گرما یا روشنایی باشد.

جالب است بدانید که این دستگاه توان ذخیره سازی انرژی به منظور استفاده در روزهای بارانی را هم دارد و عمکلرد بهتری نیز در مقایسه با باتری‌های خانگی دارد. زیرا اولا خریداری این باتری ها نیاز به چند هزار دلار هزینه دارد و از سوی دیگر باتری های لیتیومی به تدریج توانایی خود را برای ذخیره سازی انرژی از دست می دهند و باید با صرف هزینه بالا تعویض شوند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا