واتس آپ باز هم اسیر هکرها شد

واتس آپ باز هم اسیر هکرها شد|کالاسودا

واتس آپ باز هم اسیر هکرها شد|کالاسوداکالاسودا_برنامه پیام رسان واتس آپ باز هم سوژه هکر ها شد .درواقع هکرها با اجرای یک برنامه کلاهبرداری به سراغ کاربران واتس آپ آمده اند .

پس از فیلترینگ موقت تلگرام در ایران ، بسیاری از کاربران به سمت استفاده از برنامه هایی جایگزین مثل واتس آپ گرایش پیدا کردند . اما یکی از عللی که واتس آپ در کشوری مثل ایران چندان توفیقی نداشت ، این است که بیش از سایر پیام رسان ها دستخوش حملات هکری می شود .

این بار هم یک حمله کلاهبردارانه اینترنتی در تلاش است تا کاربران واتس آپ را فریب داده و از انان سوء استفاده کند . این برنامه کلاهبردارانه جدید، در تلاش برای فریب کاربران برنامه واتس اپ است . اما چگونه ؟ مدتی است پیام هایی برای کاربران واتس اپ ارسال می شود که در آنها از کاربران خواسته شده برای استفاده از این برنامه پیام رسان هزینه اشتراک سالیانه بپردازند.آنها این بار از روش جذب مشترکان سالیانه استفاده کرده اند.

درواقع ، در حالی که استفاده از واتس اپ رایگان است در این پیام به کاربران هشدار داده می شود که مدت زمان اشتراک آنها برای استفاده از خدمات واتس اپ منقضی شده و آنها باید با کلیک بر روی یک لینک دسترسی مادام العمر به خدمات واتس اپ را با پرداخت ۹۹ سنت تضمین کنند.این موضوع باعث می شود بسیاری از کاربران از ترس از دست دادن این پیام رسان دست به کار شده و تلاش کنند اکانت خود را نجات دهند .

اما به محض کلیک کاربران روی لینک ارسالی، صفحه ای جعلی باز شده و از این طریق کاربران با وارد کردن اطلاعات بانکی خود عملا کنترل حساب شخصیشان را به دست هکرها می سپارند. پیش از این هم بارها تلاش هایی برای سرقت اطلاعات بانکی و خصوصی کاربران واتس اپ از طریق ارسال بدافزار، طراحی صفحات جعلی و غیره صورت گرفته بود.

اگر شما نیز دارای اکانت واتس آپ هستید و یا عادت دارید هر نوع پیغام ناشناس و نامعتبر را کلیک کنید ، بهتر است کمی تجدید نظر در خصوص برنامه های مورد استفاده خود انجام دهید .