واردات ۱۲ میلیون موبایل در سال۹۷

0
0

۱۲ میلیون موبایل در سال ۹۷ به کشور وارد شده است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، در سال گذشته ۱۲ میلیون گوشی تلفن همراه به ایران وارد شده است. بر اساس آمار،  در فاصله سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به ترتیب سالانه حدود ۲۶ و ۲۴ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در کشور استفاده شده است؛ در حالیکه در سال ۱۳۹۷، میزان مصرف ۵۰ درصد کاهش یافته و آمار واردات در حدود ۱۲ میلیون گوشی بوده است. تا پایان هفته سوم تیرماه سال جاری، حدود ۳.۵ میلیون گوشی وارد کشور شده که اگر این روند ادامه پیدا کند، تا پایان سال می تواند همان میزان سال گذشته را پوشش دهد.

کاهش واردات با رجیستری موبایل

با اجرای طرح رجیستری موبایل از میزان قاچاق گوشی تلفن همراه به ایران کاسته شده است. همین امر موجب شده که واردات گوشی تلفن همراه به کشور نیز کاهش یابد و به آمار و ارقام واقعی برسد.

البته هنوز قاچاق تلفن همراه به صورت موردی در کشور وجود دارد. در همین رابطه، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان امروز اعلام کرده که از یک واحد مسکونی در این شهر هزار و ۱۸۱ تلفن همراه کشف و متهم به پرداخت ۵ میلیارد ریال محکوم شده است.

پرونده کشف یک هزار و ۱۸۱ دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش ۵ میلیارد و ۵۳۸ میلیون ریال که از یک واحد مسکونی در شهر اصفهان توسط مامورین نیروی انتظامی کشف شده بود برای رسیدگی به شعبه ششم رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی اصفهان ارجاع شد. شعبه مذکور با توجه به عدم ارائه اسناد گمرکی توسط متهم و احراز تخلف، متهم را به پرداخت ۵ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم و حکم به ضبط محموله مکشوفه صادر کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از