اخبار

وارن بافت سهام اپل را منفجر کرد

کالاسودا - کالاسودا_وارن بافت سرمایه گذار مشهور موفق شد بیش از ۷۵ میلیون سهام اپل را خریداری کند.وارن بافت یکی از سرشناس ترین افراد در حوزه سرمایه گذاری موفق شد در اقدامی قابل توجه سهامی بزرگ از اپل را تسخیر کند.اما شاید پرسش این جا باد که این خرید ۷۵ میلیون دلاری وارن بافت دقیقا چه سودی برای  داشته است ؟ پاسخ این است که ارزش سهام اپل با ۴.۲ درصد رشد به ۱۸۴.۲۵ دلار در هر سهم رسید.

وارن بافت، کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌گذار و نیکوکار آمریکایی است، که به‌عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم شناخته می‌شود.او هم‌اکنون به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی فعالیت می‌کند.

وارن بافت از سیستم شناور برای سرمایه‌گذاری بر روی شرکتش استفاده کرده‌است. او در ابتدای کارش در برکشایر بر روی سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار بورس متمرکز شده‌بود، ولی به تازگی تصمیم به خرید تمامی سهام شرکت را دارد.

بافت با استفاده از این استراتژی و فعالیت مداوم در حوزه مبادلات سهام اختصاصی، امروزه از طریق شرکت برکشایر هاتاوی، کنترل و مدیریت شرکت‌های تابعه، زیرمجموعه و فرعی فراوانی را بر عهده دارد، که به‌عنوان نمونه می‌توان به گایکو، دیری کوئین، هاینز و مارس اینکورپوریتد اشاره نمود. وی همچنین دارای سهام قابل‌توجهی در شمار زیادی از شرکت‌ها می‌باشد، که مشهورترین آنها عبارتند از: ولز فارگو، شرکت کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و آی‌بی‌ام.

وارن بافت به سی‌ان‌بی‌سی گفت: اپل دومین کمپانی سودآور آمریکا است. مالک ۸۴ ساله « برکشایر هاتاوی» اخیراً سهام آی بی ام خود را فروخته بود و حالا ۷۵ میلیون سهم اپل را خرید تا لیست خوشبختی‌های خود را کامل کند

وی در سال ۲۰۱۷ سومین ثروتمند دنیا شد که امروز اعتراف کرد که سرمایه‌گذاری روی آی بی ام اشتباه بوده است. یکی از دلایل این خرید، ۱۱۶ میلیارد دلار پول نقدی است که در اختیار «برکشایر هاتاوی» قرار دارد و حالا با این خرید جزو تصمیم‌گیرندگان اصلی است.

هولدینگ وی تا پایان ۲۰۱۷ بیش از ۱۶۵.۳ میلیون سهم اپل در اختیار داشت که با افزودن ۷۵ میلیون سهم، اکنون حدود ۴ درصد از سهام اپل را در اختیار دارد.اپل این روزها با کاهش فروش آیفون روبرو شده است اما این خرید توانست مانع از سقوط ارزش سهام این کمپانی شود.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

مطالب مرتبط

برو بالا