واقعیت مجازی سیستم آموزشی را متحول می‌کند

در نهایت واقعیت مجازی و افزوده به بخش بسیار مهمی از آموزش تبدیل خواهد شد و این نه تنها برای دانشجویان پزشکی و متخصصان، بلکه برای همه دانشجویان قابل استفاده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از  venturebeat، در واقعیت مجازی و متاورس، دانش آموزان و دانشجویان می‌توانند دنیا را کشف کنند. امکانات همیشه بی پایان است، اما این فناوری هرگز برای استفادهٔ انبوه آماده نبوده است.

اما Dreamscape Learn ، شرکتی که قرار است انقلابی در آموزش از K-12 تا دانشگاه از طریق استفاده از تجربیات VR ایجاد کند.

Dreamscape Learn که به صورت شراکتی بین شرکت واقعیت مجازی Dreamscape Immersive و دانشگاه ایالتی آریزونا شکل گرفته است.

هدف آنها کنار گذاشتن آموزش سنتی نیست، بلکه تکمیل آموزش سنتی با آزمایشگاه‌های عملی VR است.

رویکرد آنها استفاده از خلاقیت و انعطاف‌پذیری فضای مجازی، در کنار داستان سرایی به سبک هالیوودی است تا دانش‌آموزان و دانشجویان را در یک فضای تعاملی قرار داده و درگیر کنند؛ تا در عین توجه به اهداف یادگیری، آنها را متمرکزتر نگه می‌دارد.

در واقع، آزمایشگاه‌های آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده که برای هر سه ساعت یادگیری سنتی، 15 دقیقه تجربه واقعیت مجازی ارائه دهد.

محققان این پروژه دریافتند که افرادی که در تحصیل از واقعیت مجازی استفاده می‌کردند، 9 درصد امتیاز بالاتری در  یادگیری کسب کردند.

و این تازه شروع کار است…

به زودی تجربه‌های کم‌هزینه VR و MR می‌توانند آنقدر واقعی و تعاملی باشند که دانش‌آموزان و دانشجویان بتوانند دانش‌ها، مهارت‌ها و علم را به صورت شهودی یاد بگیرند و توسعه دهند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها