واکاوی دلیل عدم حضور سونی در نمایشگاه E3

0
1836

برای دومین سال پیاپی، سونی تصمیم گرفته است در نمایشگاه E3 –  بزرگترین نمایشگاه صنعت بازی‌های رایانه‌ای – به تاریخ 9 ژوئن 2020 شرکت نکند.

به گزارش کالاسودا و نقل از انگجت، این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یک از این دلایل می‌تواند این باشد که بر اساس آمار و ارقام بازدید کنندگان این نمایشگاه، می‌توان گفت که محبوبیت این نمایشگاه هر سال از سال گذشته کمتر و کمتر می‌شود. در طول 2 سال گذشته، این نمایشگاه فقط 370 هزار بازدید کننده داشته است.

از دلایل این کاهش محبوبیت می‌توان به هزینه های بالای شرکت در این نمایشگاه اشاره کرد. ظاهرا این عامل به حدی مهم بوده است که شرکت هایی مثل مایکروسافت و EA و بسیاری کمپانی های صنعت بازی، تصمیم گرفته اند نمایشگاه های مخصوص خود را به صورت مجزا در شهر لس آنجلس برگزار کنند.

از طرفی باید به این اشاره کرد که سونی در نمایشگاه E3 پارسال هم به خوبی نشان داد که حتی بدون حضور در E3 هم می‌توان همچنان بخشی از آن بود. به طور مثال سونی پارسال به واسطه‌ی Days of Play و حتی انحصاری های زمان داری مثل Final Fantasy VII خود، حضوری غیر مستقیم را در نمایشگاه داشت.

البته لازم به ذکر است خیلی از شرکت های بزرگ این صنعت، مثل Nintendo و Devolver Digital هم معمولا نه به صورت مستقیم، بلکه به واسطه‌ی ویدیو های از پیش آماده‌ی خود و اسکیت های بامزه در نمایشگاه ظاهر می‌شوند و این اقدام سونی هم چندان عجیب و خاص محسوب نمی‌شود.

شاید عدم حضور سونی به قیمت کنار رفتن آنها از اخبار داغ صنعت بازی تمام شود، اما با اطلاعاتی که از کنسول PS5 و مشخصات آن منتشر شده است، به نظر می‌رسد سونی نگرانی خاصی از این بابت نداشته باشد. هر چه باشد سونی همین جوری هم در صدر اخبار دنیای بازی قرار دارد.

شاید این قضیه برای سونی چندان اهمیتی نداشته باشد، اما به نظر می‌رسد اوضاع برای برگزار کننده‌ی نمایشگاه CES کاملا نگران کننده باشد. این اقدام سونی نه تنها باعث کاهش بیشتر و بیشتر این نمایشگاه می‌شود، بلکه حتی ممکن است سایر شرکت های بزرگ این صنعت هم با پیروی از سونی، صحنه‌ی این نمایشگاه را ترک کنند.

در نهایت می‌توان گفت این اقدام سونی برای هر دو طرف گردانه‌ی رقابت کنسول ها مفید است. از طرفی مایکروسافت می‌تواند با خیال راحت کنسول جدید خود را در این نمایشگاه به نمایش بگذارد و از طرفی سونی هم تمام انرژی خود را برای نمایشگاه اختصاصی خود ذخیره می‌کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها