واکنش رسمی آذری جهرمی به حواشی سازمان تامین اجتماعی و گوشی های آیفون

0
365
واکنش رسمی آذری جهرمی به حواشی سازمان تامین اجتماعی و گوشی های آیفون|کالاسودا

واکنش رسمی آذری جهرمی به حواشی سازمان تامین اجتماعی و گوشی های آیفون|کالاسوداکالاسودا_ روز گذشته اعلام شد که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی متعلق به وزارت کار واردکننده رسمی آیفون شده است. امروز ، وزیر ارتباطات گفت: طرح رجیستری به بخش حساس ماجرا رسیده و بخشی که بیشترین قاچاق را برعهده دارند، در قسمت آخر طرح رجیستری قرار دارند و اکثر قاچاق در چند برند باقی‌مانده می‌شود.

بر اساس اطلاعاتی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده ؛ محمد جواد آذری جهرمی اعلام کرد ه است : افزایش ۲۵ درصدی قیمت گوشی به دلیل اجرای رجیستری را اکیداً تکذیب می‌کنم، البته افزایش قیمت گوشی را تکذیب نمی‌کنم و مردم می بینند. اما زمانی که طرح رجیستری شروع شد، دلار ۳ هزار و ۹۰۰ تومان بود و اکنون ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است همچنین در آن زمان ارز وارداتی به گوشی تعلق می‌گرفت که اکنون واردات با ارز آزاد انجام می‌شود. این عوامل روی قیمت گوشی تاثیر گذار است.

وی ادامه داد : اینکه واردکنندگان رسمی افزایش درآمد داشته‌اند، توضیحات واضحات است، زیرا اساساً برخورد با قاچاق به معنی بی‌رونق کردن قاچاق و رونق واردات رسمی است. اما درباره اینکه اعلام شده فلان دستگاه دولتی در حوزه واردات اقدام کرده است، من اطلاعی ندارم و باید توسط وزارت صنعت پیگیری شود که این موضوع را در حاشیه جلسه هیأت دولت از وزیر کار پیگیری می‌کنم.

جهرمی گفت: همچنین در کارگروه رجیستری، موضوع مقابله با انحصاری شدن بازار بررسی شد که با توجه به اینکه مجوزها را وزارت صنعت را صادر می‌کند، این وزارتخانه اعلام کرد که در صدور مجوز محدودیتی نداریم و در این باره پیشنهاد شد که به فروشگا‌ه‌های آنلاین محصولات الکترونیکی مجوز واردات داده شود.در حال حاضر طرح رجیستری به بخش حساس ماجرا رسیده و گروهی که بیشترین برندهایی که اغلب قاچاق در آن حوزه‌هاست، این شائبه‌ها را ایجاد کرده‌اند.

از امروز که به سمت تولید گوشی‌های آسیایی می‌رویم از این فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها ایجاد می‌شود اما ما فقط تعهد پاسخگویی به مردم را داریم همچنان که تاکنون اشکالات طرح را دریافت کرده‌ایم و از این به بعد هم دریافت می‌کنیم و در رفع آنها می‌کوشیم اما به فضاسازی‌ها اعتنایی نمی‌کنیم.

وی گفت: وزارت ارتباطات حتی یک ریال از انجام رجیستری سود نمی‌کند و تنها هزینه مالی و پذیرش مسئولیت آن با وزارت ارتباطات بوده است زیرا اعتقاد داریم این کار مهم است و به نفع دولت و مردم خواهد بود. علاوه‌بر دستاوردهای مالی رجیستری برای دولت در دوره کمبود منابع مالی دولت و اطمینان از سلامت گوشی برای مردم دستاورد فاز دوم رجیستری جلوگیری از سرقت تلفن همراه است که نفع آن مستقیماً برای مردم خواهد بود.