وای فای 7 می‌آید با سرعت 30 گیگابیت بر ثانیه؛ 3 برابر وای فای 6

هرچند پروتکل وای فای 6 هنوز در آغاز راه است اما خبر از توسعه نسل بعدی با سرعت 30 گیگابیت بر ثانیه می‌رسد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از گیزچاینا، وای فای 6 حداکثر 9.6 گیگابیت بر ثانیه سرعت دارد اما از لحاظ تئوریک {آزمایشگاهی} گفته می‌شود وای فای 7 سه برابر آن سریعتر دست به نقل و انتقال دیتا می‌زند.

در حال حاضر پروتکل وای فای 5 یا همان 802.11ac غالب بازار بوده و وای فای 6 که تعداد محدودی روتر برای آن راهی بازار شده، چهل درصد سریعتر از 5 بوده و میزان مصرف انرژی پایین‌تری هم دارد.

از سوی دیگر روترهای وای فای 6 ابزار بیشتری را در آن واحد بهم متصل می‌کند وجدیدترین پروتکل امنیتی WP3 را نیز پشتیبانی می‌کند که برای هکرها شکستن آن بسیار دشوار است.

در مجموع وای فای 6 در حال حاضر بهترین در بازار محسوب می‌شود.

با افزودن تکنولوژی MU-MIMO به وای فای 6 باعث شد تا 8 دیتا استریم هم زمان بتوانند با هم کار کنند و در وای فای 7 با فناوری موسوم به CMU-MIMO می توان 8 دیتا استریم را به 16 تبدیل کرد.

علاوه بر باند سنتی 2.4 و 5 گیگاهرتز در وای فای 7 می‌تواند از فرکانس 6 گیگاهرتز نیز بهره گرفت و هر سه موج فرکانسی هم زمان با هم جواب می‌دهند.

همچنین وای فای 6 از متد ماژولار سیگنال 1024-QAM استفاده کرده و وای فای 7 از 4096-QAM بهره می‌برد که به معنای افزایش حجم نقل و انتقال دیتا و در نتیجه رساندن آن به 30 گیگابیت بر ثانیه می‌شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها