اخبار

ورزشکاران در خطر هک شدن قرار گرفتند

ورزشکاران در خطر هک شدن قرار گرفتند|کالاسودا

کالاسودا - ورزشکاران در خطر هک شدن قرار گرفتند|کالاسوداکالاسودا_بر اساس خبرهایی که اخیرا منتشر شده اند، تیم   تناسب اندام Fitbit به سهولت هک می شود. موضوعی که می تواند برای ورزشکاران سراسر دنیا چالش برانگیز باشد .

Fitbit مجموعه ای  ارزشمند از خدمات ورزشی را در اختیار کاربران قرار می دهد. خدماتی که شامل انواع مخصولات  دنیای ورزش و تفریح هستند . اما مجموعه ای که fitbit  در اختیار کاربران قرار داده، در معرض آسیب هایی جدی قرار دارد .

Fitbit شامل تعداد زیادی از مواردی است که  به روز رسانی های امنیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد. درواقع وقتی شما هر ی از محصولات این کمپانی را در اختیار داشته باشید . با یک به روز رسانی ساده موفق خواهید شد به امکاناتی جدید در مورد این محصول دسترسی پیدا کنید.

اما پژوهش های تیمی از  محققان دانشگاه ادینبورگ نشان داد که اطلاعات شخصی کاربران در معرض آسیب پذیری قرار دارند. این آسیب پذیری  در حداقل دو مدل محبوب از فناوری های پوشیدنی این کارخانه وجود دارد.

نقص در Fitbit One و Fitbit Flex – که میزان ضربان قلب مصرف کنندگان، قدمها و کالری سوزانده شده  روزانه را نشان می دهد مشهود است .

این بدان معناست که می توان داده ها را از طریق ترافیک تناسب اندام و سرورهای ابری شرکت برای شخصی ثالث ارسال کرد و به نوعی به سرقت برد .

بدافزار “ExpensiveWall” آخرین تهدید امنیتی آندروید ی ها است که بر اساس گزارش های جدید در حال تهدید ابزار های ورزشی شرکت fitbit  هستند .

محققان معتقدند ؛ بهره برداری از این نقص امنیتی می تواند “اجازه دهد؛  داده های شخصی افراد با اشخاص ثالث دیگری به اشتراک گذاشته شود .

دکتر پل پاتراس از دانشکده انفورماتیک کالیفرنیا در این خصوص می گوید ؛ “بررسی ما  ما نشان می دهد ؛ اقدامات امنیتی و حفظ حریم خصوصی که در دستگاه های پوشیدنی محبوب انجام شده است نسبت به  سرعت رشد تکنولوژی های جدید عقب مانده محسوب می شود .

با این وجود سخنگوی شرکت fitbit  می گوید ؛« تمامی دستگاه هایی که از سال ۲۰۱۵ در Fitbit Surge راه اندازی شدند،رمزگذاری کامل را انجام داده اند . ما همیشه به دنبال راه هایی برای تقویت امنیت دستگاه های خود هستیم و در روزهای آینده، به روز رسانی هایی را که امنیت دستگاه را بهبود می بخشد، از جمله تضمین ارتباطات رمزگذاری شده برای ردیاب هایی که قبل از Surge راه اندازی شده اند، شروع می کنیم.

“اعتماد مشتریان برای ما بسیار مهم است و با دقت اقدامات امنیتی  را برای محصولات جدید انجام می دهیم. افزون بر این ها ،به طور مداوم برای تهدیدات جدید نظارت می کنیم .

مطالب مرتبط

برو بالا