ورود ال جی به بازار ربات‌های لجستیک

ال جی الکترونیکس با همکاری CJ Logistics وارد بازار ربات‌های لجستیک شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ajudaily، دو کمپانی برای توسعه سیستم انتخاب سفارش مبتنی بر ربات خودران، ایجاد فرایند عملیات بهینه ربات در پایگاه‌های لجستیکی و گسترش راه حل‌های رباتیک در مراکز تدارکات همکاری مشترک خواهند کرد.

ال جی در گام اول ربات لجستیک خود موسوم به CLOi CarryBot را وارد تاسیسات لجستیک CJ Logistics می‌کند.

ربات CarryBot یک ربات متحرک مستقل است که در بارگیری کالا و حمل به مقصد تخصص دارد.

برای کنترل ربات‌های لجستیکی فاکتورهایی مانند رانندگی خودران مبتنی بر هوش مصنوعی، ارتباطات پرسرعت برای تعامل میان ربات‌ها و پردازش داده‌های بزرگ جمع آوری شده از اطراف نیاز است.

جانگ ایک هوا رئیس بخش راه‌حل‌های تجاری ال جی در این باره گفت ربات‌های لجستیک از هوش مصنوعی گرفته تا ارتباطات 5G برای کنترل کارآمد چندین ربات به طور هم زمان نیاز دارند.

ال جی الکترونیکس تاکید کرده است که برای ایجاد راه حل‌های رباتیک لجستیکی روی تحویل گام آخر تمرکز می‌کند.

بر این اساس محصولات سفارش داده شده از مراکز تدارکات به مصرف کننده تحویل می‌شود.

جولای سال پیش این شرکت از ربات تحویل چهارچرخ خود رونمایی کرد که می‌تواند فاصله بین چرخ‌ها را تنظیم کند و به طور فعال به تغییرات سطح زمین پاسخ داده و رانندگی بهینه انجام دهد.

گفتنی است شرکت CJ Logistics برای پروژه‌ای دولتی با هدف توسعه سیستم کاری خودران که کارهای سخت و تکراری شرکتهای خدمات دستی پیک را آسان می‌کند، برگزیده شده است.

معمولا از ربات‌ها برای حمل و تخلیه محموله‌های انباشته شده به صورت پراکنده و نیز دسته بندی جعبه‌های عرضه شده به صورت تصادفی استفاده می‌شود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها