چگونه انیمیشن اولین ورود به سیستم را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم؟

0
361

هنگامی که یک یوزر جدید می‌سازید یا نسخه اصلی ویندوز را ارتقا می‌دهید، اولین بار که وارد سیستم می‌شوید، با یک انیمیشن ورود به شما خوشامد خواهد گفت.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ،howtogeek اولین انیمیشن ورود به سیستم شامل یک سری پیام است که هنگام ورود به سیستم بعد از به روزرسانی اساسی ، ارتقا نسخه یا برای ایجاد حساب کاربری جدید ، روی صفحه نمایش داده می شود. پیام ها عبارتند از: “سلام” ، “ما چیزهایی را برای شما تنظیم می کنیم” ، “ما برای رایانه شما چند به روزرسانی  دریافت کرده ایم” و “این ممکن است چند دقیقه طول بکشد.” در ادامه نحوه غیرفعال کردن پیام خوشامدگویی را برای شما آورده ایم.

غیرفعال‌سازی از طریق رجیستری

بهتر است ابتدا یک system restore بازیابی کنید. ویندوز احتمالا هنگام نصب آپدیت سالانه این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهد، اما می‌توانید آن را به صورت دستی نیز تهیه کنید تا یک نسخه پشتیبان از ویندوز خود داشته باشید.

سپس با فشار دادن دکمه‌های Windows+R روی صفحه کلید، ویرایشگر Registry را باز کرده و “regedit” را در جعبه تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

مسیر زیر را دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

اگر یک کلید (پوشه) Winlogon را در زیر پوشه CurrentVersion نمی بینید ، روی پوشه CurrentVersion کلیک راست کرده و New> Key را انتخاب کنید. نام آن را “Winlogon” بگذارید.

روی دکمه (پوشه) Winlogon در سمت چپ کلیک راست کرده مقدار   DWORD (32-bit) انتخاب کنید.

آن را “EnableFirstLogonAnimation” را نامگذاری کنید. روی آن دوبار کلیک کرده و مقدار را روی “0” تنظیم کنید.

اکنون می توانید ویرایشگر رجیستری را ببندید. لازم نیست برای عملی شدن این تغییرات ، رایانه خود را از سیستم خارج کرده یا مجدداً راه اندازی کنید ، اما برای ورود به سیستم باید یک حساب کاربری جدید داشته باشید.

برای خنثی کردن تغییر و ادامه دیدن اولین انیمیشن ورود به سیستم ، می توانید به اینجا برگردید ، مقدار “EnableFirstLogonAnimation” را بیابید و دوباره آن را روی “1” قرار دهید.

غیرفعالسازی از طریق ترفند رجیستری one-click

به جای ویرایش رجیستری، می توانید ترفند رجیستری Disable First Logon Animation را دانلود کنید. برای این کار کافی است فقط پرونده .zip بارگیری شده را باز کنید ، روی فایل Disable First Logon Animation.reg”  دوبار کلیک کنید و موافقت کنید که اطلاعات را به رجیستری خود اضافه کنید. اگر می خواهید مجدداً آن را فعال کنید ، “EnableFirstLogonAnimation.reg” را نیز مجددا فعال کنید.

این فایل‌های .reg فقط همان تنظیمات رجیستری را که در بالا بیان کردیم تغییر می دهند. اگر می خواهید قبل از اجرای آن ، این یا هر فایل .reg  دیگر را ببینید، می‌توانید بر روی فایل .reg راست کلیک کرده و “Edit” را انتخاب کنید تا در Notepad باز شود. به راحتی می توانید رجیستری خود را دستکاری و انیمیشن ابتدای لاگین شدن را غیرفعال کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از