با شکایت اهوازی ها؛ حکم انفصال وزیر ارتباطات امضا می شود؟

با شکایت اهوازی ها؛ حکم انفصال وزیر ارتباطات امضا می شود؟

جواد جاوید نیا، معاون دادستان کل کشور از شکایت مدعی العموم دو هزار نفر از مردم شهر اهواز از آذری جهرمی، وزیر ارتباطات خبر داد.

این شهروندان به دلیل عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور شکایت کردند. اکنون این پرونده در دادستانی تهران قرار  دارد و منتظر طی شدن روند قضایی خود است. طی ماده 3 جرائم رایانه ای اگر وزیر در دادگاه محکوم شود، احتمالا حکم انفصال از خدمات دولتی در انتظارش خواهد بود.

تذکرات مبنی بر اجرای قوانین

تذکرات متعددی مبنی بر ضرورت اجرای قوانین و مصوبات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و اجرای دستورات قضایی به وزیر ارتباطات داده‌شده بود. علیرغم اینکه اجرای قانون، دستورات قضایی و مصوبات شورای عالی فضای مجازی بر هر مسئولی واجب و لازم است، اما متأسفانه آقای وزیر به هیچ‌کدام از این تذکرات تمکین نکرده است. امیدواریم فضای مجازی به‌قدری مورد اطمینان شود که دیگر هیچ خطری زندگی آنلاین مردم و اقتصادهای آنلاین را تهدید نکند و استقلال ایران هم در این فضا حفظ شود.

صحبت های  بالا سخنان جواد جاوید نیا با مهر در خصوص این موضوع است. او بیان کرد که با وجود تلاش های زیاد برای رفع و رجوع کردن این مسئله، هنوز این مشکل به قوت خود باقی است و طرح شکایت از سوی مدعی العموم و از سوی 2 هزار نفر از مردم شهر اهواز ارائه شده است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها