وقتی داروخانه ها به پروژه سلامت الکترونیک نمی پیوندند

0
147
وقتی داروخانه ها به پروژه سلامت الکترونیک نمی پیوندند

داروخانه ها قصد دارند به پروژه پرونده الکترونیک سلامت نپیوندند و برای این امر شروطی را مطرح کرده اند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، طرح پرونده الکترونیک سلامت که 2 هفته گذشته به دست رئیس جمهوری افتتاح شد قطعا نیازمند حضور و شراکت داروخانه ها در این طرح است اما حالا داروخانه ها اعلام کرده اند که قصد پیوستن به آن را ندارند مگر اینکه شروطشان برآورده شود.

بنابراین گزارش، داروخانه ها در 8 ماه گذشته هیچ کدام از مطالبات خود را از بیمه ها دریافت نکرده اند و این امر موجب شده که آن ها شرط وصول مطالبات شان از بیمه ها را برای پیوستن به سیستم الکترونیک در داروخانه ها مطرح کنند.

این شرط در حالی مطرح می شود که یکی از سیستم‌هایی که عملا در چرخه تولیدکننده اطلاعات و داده‌های پرونده الکترونیک سلامت است، داروخانه‌ها هستند که مجبورند نرم‌افزار، سخت‌افزار و نیروی انسانی با تجربه برای این کار را پیش بینی و تهیه کنند. قاعدتا دولت در این زمینه نمی‌تواند به طور عمده مزایا و مشوق‌های مادی مستقیم برای مراکز پزشکی و ارائه‌کنندگان خدمات سلامت، در نظر بگیرد. بر همین اساس از آنجایی که بیشتر مردم تحت پوشش بیمه هستند، مشوقی که برای مطب‌های پزشکی در صورت استقرار سیستم الکترونیک در نظر گرفته‌اند، ‌این است که مطالبات‌شان از سیستم بیمه‌ای به سرعت و با اولویت بیشتر پرداخت شود.

یادآور می شود در این طرح وزارت بهداشت به فکر مطب ها بوده و این مشوق را برای مطب‌های پزشکی قائل شده که اگر سیستم‌های الکترونیک را برای اتصال به پرونده الکترونیک سلامت، ایجاد کنند و نسخ الکترونیک تولید کنند، مطالبات‌شان بلافاصله پرداخت خواهد شد. اما برای داروخانه ها مشوقی مطرح نشده که این امر گلایه داروخانه ها را به دنبال داشته است. در حال حاضر هنوز بسیاری از داروخانه‌ها استقبال چندانی از این طرح نکرده‌اند و تعداد معدودی از آن‌ها نسخ الکترونیک را قبول می‌کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها