ویدئوی Plandemic آغشته به تئوری‌های توطئه در مورد کروناویروس

نظریه های احتمالی و جنجالی در مورد نحوه‌ی شیوع و مبارزه با کروناویروس به یک مشکل اساسی در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است و این شبکه ها در تلاشند تا اطلاعات نادرست را از پلتفرم خود حذف کنند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، کلیپ 26 دقیقه‌ای به نام “فیلم Plandemic” یا “مستند Plandemic” ، تئوری های توطئه آمیزی راجع به کرونا ویروس را منتشر می‌کند و یک زیست شناس بی‌اعتبار در آن به ترویج اطلاعات نادرست می‌پردازد.

CNBC در مورد این کلیپ می‌نویسد: ” Plandemic Movie “تقریباً 26 دقیقه‌ای حاوی ادعاهایی در مورد منشاء ویروس و نحوه شیوع آن است.”

در این ویدئو استدلال شود که همه گیری کروناویروس برای سودآوری و فروش واکسن‌ها ایجاد شده است و بر خلاف توصیه‌های متخصصان پزشکی معتقد است که ماسک می‌تواند افراد را بیمارتر کند.

فیس بوک، توئیتر، یوتیوب و سیستم عامل‌های دیگر شروع به حذف این فیلم از پلتفرم کرده‌اند ، اما به نظر می‌رسد که تمایل شرکت‌ها برای حذف آن، آن را ترغیب به گسترش بیشتر کرده است.

کپی‌ها و لینک‌های جدید این کلیپ در رسانه‌های اجتماعی همچنان پخش می‌شوند، که برخی از آن‌ها هزاران بازدید در یوتیوب و فیسبوک داشته‌اند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها