اخبار

پاکسازی به سبک یوتوب

کالاسودا - کالاسودا_یوتوب تصمیم به یک پاکسازی جدی گرفته است و  صدها ویدئوی تبلیغاتی یک سایت متقلب را پاک کرده است.

اگرچه این پاکسازی حائز اهمیت است اما این نخستین باری نیست که از یوتیوب برای تبلیغ خدمات و فعالیت های غیرقانونی استفاده می شود. پیش از این تروریست های وابسته به القاعده و داعش هم بارها ویدئوهای تبلیغاتی خود را از طریق یوتیوب در معرض دید کاربران اینترنت گذاشته بودند.

اما یوتوب تصمیم گرفته به این مشکلات پایان دهد و اخیرا صدها ویدئوی تبلیغاتی یک سایت اینترنتی که برای تقلب در نگارش فعالیت های علمی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گرفت، از یوتیوب پاک شده اند.

بر اساس اطلاعات اخیر، کاربران این سایت از اطلاعات مذکور برای نگارش ساده و سریع تحقیقات علمی سرهم بندی شده استفاده می کردند و از این طریق اساتید و معلمان خود را فریب می دادند.

بر اساس بررسی ها  بیش از ۲۵۰ کانال در یوتیوب ویدئوهای تبلیغاتی مربوط به این سایت را منتشر کرده اند. این سایت متعلق به یک شرکت اوکراینی موسوم به EduBirdie است که مقالاتی را با موضوعات متنوع به دانش آموزان و دانشجویانی که قصد نگارش مقالات علمی و انجام تکالیف درسی خود را ندارند، می فروشد.

البته این شرکت اوکراینی فعالیت های خود را مفید توصیف کرده، اما در عمل با فروش مقالات آماده به متقاضیان دست به قانون شکنی و سرقت علمی می زند.

در حال حاضر نیز، ویدئوهای مربوط به این شرکت بیش از ۷۰۰ میلیون بار در یوتیوب مشاهده شده است و یوتیوب بعد از انتشار گزارش تحقیقی شبکه بی بی سی در این زمینه ویدئوهای مذکور را از سایت خود حذف کرده است.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت 9 هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

مطالب مرتبط

برو بالا