روش های رایگان برای پاکسازی ویندوز

0
104
روش های رایگان برای پاکسازی ویندوز

پاکسازی ویندوز به صورت دوره ای می تواند در سرعت و عملکرد اجرای برنامه ها موثر باشد. ابزارهای داخلی ویندوز می توانند این کار ر ا بدون اینکه  هزینه ای برای شما داشته باشد انجام دهند.

اگر رایانه شخصی یا لپ تاپ شما کندتر از آنچه باید باشد اجرا می شود ، این چند روش آسان را برای سرعت بخشیدن به آن امتحان کنید. مانند خانه تکانی عید به آن فکر کنید تا رایانه تان را پاکسازی کنید: برنامه هایی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید و فایل های موقتی را که در هارد دیسک شما جای خود را می گیرد حذف کنید، این موارد کارهایی هستند که احتمالاً خیلی از ما انجام نمی دهیم، اما می توانند تفاوت زیادی در سرعت رایانه شخصی یا لپ تاپ ایجاد کنند.

روش های از بین بردن فایل های اضافی

از بین بردن فایل های اضافی روی کامپیوتر به شما اجازه می دهد که فضای گرانبهایی را از دست ندهید. این کار موجب می شود که سیستم شما بهتر از آنچه واقعا می تواند کارها را پردازش کند و نگران فضای اضافی نباشد. فایل های اضافی می توانند کامپیوتر شما را کند کنند، زیرا وقتی در پی چیزی هستید، کامپیوتر برای تمام این فضا را پردازش کند و تمام منابع را مرور کند و حتی برنامه هایی را جست و جو کند که دیگر از آن استفاده نمی کنید.

روش های از بین بردن فایل های اضافی

هارد دیسک خود را تمیز کنید

هر سنی که لپ تاپ یا کامپیوتر شما داشته باشد، داده ها می توانند به مرور هارد دیسک را پر کنند. این به نوبه خود عملکرد را کند می کند ، زیرا کامپیوتر شما باید بیشتر و بیشتر کار کند تا فایل ها و برنامه های مورد نیاز خود را پیدا کند. این امر در مورد SSD ها صدق نمی کند ، زیرا آنها عملکرد متفاوتی دارند ، اما اگر هارد دیسک کاملاً پر باشد (یا تقریباً کامل باشد) ویندوز فضای لازم را برای اجرای صحیح ندارد. شما همیشه باید چندین گیگ خالی (در حالت ایده آل 10-20 گیگابایت) داشته باشید.

هارد دیسک خود را تمیز کنید

پاکسازی ویندوز با Disk clean up

از بین بردن حداکثر فایل های ناخواسته به پاسخگویی سریع تر دستگاه شما کمک می کند. ویندوز برای ایجاد فضای بیشتر ، توابع پاکسازی داخلی دارد: آنها این کار را با خالی کردن سطل زباله Recycle bin و حذف فایل های موقت و سایر مواردی که دیگر نیازی به آن ندارید ، انجام می دهند. فقط کافی است Disk Cleanup را در کادر جستجو در کنار دکمه Windows Start تایپ کنید.

برنامه Disk clean up را در بالای لیست انتخاب کنید، سپس اینکه کدام درایو را که می خواهید تعمیر کنید انتخاب کنید. اکنون فرایند پاکسازی دیسک کل درایور را بررسی کرده و گزینه هایی را برای حذف محتوا در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که گفتیم ، معمولاً ترکیبی از فایل های موقت اینترنت و سایر فایل هایی که در سطل زباله وجود دارد در این لیست دیده می شود. برای انتخاب مواردی که می خواهید تمیز کنید ، باکس ها را تیک بزنید و روی OK کلیک کنید.

پاکسازی ویندوز با Disk clean up

برنامه هایی را که استفاده نمی کنید یا به آنها نیاز ندارید حذف کنید

برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید – ویندوز ابزار مخصوص خود را برای این کار دارد. فقط کافی است منوی شروع Windows را باز کرده و گزینه Add or remove را جستجو کنید. گزینه بالایی را انتخاب کنید و سپس می توانید از آن برای مرتب کردن لیست برنامه های نصب شده بر حسب حجم استفاده کنید تا آن برنامه هایی که بیشترین استفاده از فضای دیسک را دارند پیدا کنید.

برنامه هایی را که استفاده نمی کنید یا به آنها نیاز ندارید حذف کنید

اگر برنامه ای را در لیست مشاهده کردید که دیگر نیازی به آن ندارید ، بر روی آن کلیک کنید ، سپس گزینه Uninstall را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که می خواهید فقط برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید. اگر مطمئن نیستید که این چیست ، تا زمانی که متوجه شوید مهم است یا خیر ، از این کار دست بکشید.

سپس گزینه Uninstall را انتخاب کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها