پایان غم‌انگیز پشتیبانی گوگل از عینک هوشمند خود

0
674

گوگل تصمیم گرفته است تا پشتیبانی از عینک هوشمند خود {ادیشن اکسپلورر} را پایان دهد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، گوگل قرار است پیش از قطع پشتیبانی از دستگاه Glass یک آپدیت دیگر برای آن ارائه کند.

این غول بزرگ تکنولوژی، در سال 2012 پروژه ی Glass را معرفی و به قیمت 1500 دلار عرضه کرد. پس از بروز نگرانی‌های مردمی از قابلیت ضبط ویدئویی عینک، گوگل به سرعت یک نسخه‌ی جدید‌ترعرضه کرد.

اما گوگل بعدا تصمیم گرفت بازار هدف خود را با ارائه‌ی یک نسخه‌ی Enterprise در سال 2017 عوض کند.

این شرکت قرار است پشتیبانی خود را از نسخه ی Enterprise ادامه دهد که نشان می‌دهد این دستگاه از نسخه قبلی موفق‌تر بوده است.

در صفحه ی پشتیبانی که مربوط به آخرین آپدیت عرضه شده است، گوگل گفته است کاربران باید به صورت دستی فایل زیپ بروزسانی را دانلود کرده و به روزرسانی کنند. با این به روزرسانی، کاربران قادر خواهند بود دستگاه Glass را با گوشی خود همگام سازی کنند.

البته سرویس MyGlass دیگر کار نخواهد کرد، اما همگام سازی از طریق بلوتوث همچنان جواب خواهد داد.

کاربران همچنین مثل قبل قادر به عکس برداری و ضبط ویدیو خواهند بود.

افرادی که دستگاه خود را به روزرسانی نکنند هم می توانند به استفاده از آن ادامه دهند، اما در این صورت قادر به استفاده از برنامه های کاربردی مثل Gmail، YouTube و Hangouts نخواهند بود.

پس از 25 فوریه 2020، نصب کردن این به روزرسانی اجباری خواهد بود و در غیر این صورت، کاربرانی که وارد اکانت خود نشده و یا از آن خارج شده‌اند، دیگر قادر به استفاده از دستگاه خود نخواهند بود.

البته کاربران می توانند تا زمانی که به صورت خودکار از سیستم خارج نشده اند صبر کرده و سپس آپدیت را نصب کنند، اما فراموش نشود که این به روزرسانی فقط تا 25 فوریه 2022 در دسترس خواهد بود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها