پایان گریز مالیاتی گوگل در سال 2020

0
169

در سال 2020 گوگل دیگر نمی‌تواند از گریز مالیاتی ایرلند و هلند استفاده کند. این آیین نامه، به طرح مالیاتی “ساندویچ دوبل ایرلندی- هلندی” پایان می‌بخشد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، براساس گزارش جدیدی از رویترز، عصر فرار مالیاتی و صرفه جویی در میلیاردها دلار مالیات بر درامد خارج از کشور گوگل به پایان رسیده است. در سال 2020، این شرکت دیگر از مزایای طرح مالیاتی ” دوبل ایرلندی- هلندی” استفاده نخواهد کرد.

طرحی که به گوگل و شرکت‌های بی شمار دیگر اجازه می‌داد تا پول خود را از ایرلند به هلند و برمودا انتقال دهند و از میلیاردها دلار مالیات فرار کنند. در سال 2014، ایرلند با فشار فزاینده‌ای از سوی اتحادیه اروپا و ایالات متحده روبرو شد و به شرکت‌ها اعلام کردند باید تا سال 2020 مقررات جدید را رعایت کنند، به همین دلیل گوگل اکنون مجبور است ساختار مالیاتی خود را تغییر دهد.

به گفته رویترز، شرکت گوگل تنها با استفاده از این استراتژی جلوگیری از مالیات، در سال 2017 مبلغ 23 میلیارد دلار به برمودا منتقل کرده است.

در ایالات متحده، دولت ترامپ همچنین سعی کرد با پایین آوردن نرخ مالیات شرکتها از 35 درصد به 21 درصد، شرکت‌ها را برای بازگشت سود به ایالات متحده تحریک کند.

قانون کاهش مالیات و مشاغل در سال 2018 به شرکت‌ها اجازه داد تا بدون مواجهه با مالیات بیشتر ایالات متحده، پول‌های خارج از کشور را به ایالات متحده برگردانند. این تغییرات می‌تواند برای گوگل که دهها میلیارد درآمد در خارج از کشور دارد، بسیار مهم باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از