پای آمازون به حوزه بهداشت و درمان باز شد

0
194

پای آمازون به حوزه بهداشت و درمان باز شد|کالاسودا

کالاسودا-بر اساس خبرهایی که اخیرا در مورد آمازون منتشر شده است، به نظر می رسد پای این غول خرده فروشی جهان به خدمات بهداشت و درمان نیز باز شده است.

به نظر می رسد آمازون برای دسترسی به اطلاعات و سوابق دارویی و درمانی برخی از کاربران خود نیز تلاش هایی انجام داده است. موضوعی که به یک آزمایشگاه مخفی مرتبط است.

این موضوع شاید از دید بسیاری از افراد اسرارآمیز باشد. موضوعی که به جان و سلامت افراد مرتبط است و شاید اگر اکنون برملا نمی شد تبعاتی جالب داشت.در این آزمایشگاه ارائه خدمات جمع آوری و مدیریت الکترونیک سوابق پزشکی، پزشکی از راه دور و غیره بررسی می شود. آمازون گروه فعال در این زمینه را گروه 1492 نامگذاری کرده است . اما علت این نام گذاری چیست؟ به نظر می رسد استفاده از این عدد اشاره ای به سال 1492 میلادی است که در آن کریستف کلمب برای اولین بار پای بر خاک قاره آمریکا گذاشت.یک انتخاب جالب و متفاوت که به نوعی پیشینه ایالات متحده را نیز مرور می کند.

این گروه مخفی در آزمایشگاهی در سیاتل آمریکا مشغول به کار هستند و طرح های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری را اجرا می کنند. منابع آگاه در این خصوص می گویند ؛ آمازون از مدت ها قبل در حوزه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی سرمایه گذاری کرده و حتی قصد دارد واحدی را به طور خاص برای فروش محصولات درمانی و انواع داروها تاسیس کند.

این گروه به دنبال راه اندازی سیستم های ثبت الکترونیک سوابق پزشکی نیز هستند تا پزشکان و بیماران در هر زمان و مکان و از هر نقطه جهان بتوانند به این سوابق دسترسی پیدا کنند. پلاتفورم پزشکی از راه دور آمازون هم مشاوره مجازی با پزشکان را تسهیل کرده و خدمت رسانی به بیماران در نقاط دورافتاده را تسهیل می کند.

اما موضوعی که در این میان ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است، علت مخفی کاری آمازون در خصوص برنامه های بلند مدت است. درواقع سوال اینجاست که چرا آمازونی ها از فعالیت های آزمایشگاهی خود رونمایی نکرده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید