پای آمریکا هم به استخراج بیت کوین ایرانی باز شد

اگر بخواهیم این موضوع را به عنوان یک کار تولیدی بشناسیم باید چارچوب های آن تعریف و مکانیسم نظارت را تهیه کنیم اما مهم اینجاست هنوز این فعالیت به نام کار تولیدی تعریف نشده است.
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

از آنجایی که صنعت ماینینگ این روزها در ایران سر و صدار فراوان داشته، آمریکا نیز قدمی به این حاشیه ها گذاشته است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، تولید بیت کوین و دیگر ارزهای رمز دار در ایران هنوز سر و سامانی ندارد اما از آنجایی که این نوع ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها به شمار می‌آید و هم امکان پولشویی در آن وجود دارد، گفته شده که کنگره آمریکا تلاش زیادی برای جلوگیری از تولید بیت کوین در ایران انجام می‌دهد.

این در حالی است که ایران نیز هنوز از این فرصت بهره ای نبرده و هنوز در رابطه با تولید بیت کوین تصمیم نهایی در کشور اتخاذ نشده است و همین موضوع موجب شده تا کشور نتواند برخورد لازم را با واحدهای تولیدی که در این حوزه فعالیت می‌کنند داشته باشد.

وزارت صنعت هم به موجب ساماندهی در این صنعت پیشنهاداتی به دولت داده و معتقد است که اگر در این رابطه تصمیم گیری سریعی نشود تولید این نوع ارز در کشور به فعالیت‌های زیرزمینی منجر خواهد شد.

طبق اعلام این وزارتخانه، در تعدادی از کمیسیون های دولت این موضوع در دست بررسی است و قرار شده وزارتخانه های متعدد به همراه بانک مرکزی تصمیم گیری لازم را برای تعیین تکلیف تولید بیت کوین در کشور انجام دهند.

شناسایی واحدهای استخراج ارز رمز دار به عنوان واحدهای تولیدی نیز پیشنهاد دیگری است که دولت در حال بررسی آن است و دراین رابطه نیز از سوی وزارت صمت اعلام شده که اگر بخواهیم این موضوع را به عنوان یک کار تولیدی بشناسیم باید چارچوب های آن تعریف و مکانیسم نظارت را تهیه کنیم اما مهم اینجاست هنوز این فعالیت به نام کار تولیدی تعریف نشده است.

یادآور می شود، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اخیرا در این باره از راه حل هایی سخن به میان آورده و تاکید کرده که باید به واحدهای استخراج کننده ارز رمز دار پروانه قانونی ارایه شود.

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار