اخبار

پای دستیار صوتی گوگل به خودروی کیا باز  شد

پای دستیار صوتی گوگل به خودروی کیا باز  شد|کالاسوداکالاسودا – دستیار صوتی گوگل امروزه تنها دیگر در لوازم خانگی و گوشی ها موجود نیست، بلکه وارد صنعت خودرو نیز شده است.

انقلاب دستیارهای صوتی آغاز شده است و پای آنها به خودروها نیز باز شده است. روز دوشنبه یعنی دیروز بود که شرکت کره ای تولیدکننده خودرو کیا در کنفرانس نمایشگاه CES 2018 خبر داد که دستیار صوتی گوگل را در سیستم های سرگرمی خصوصا مدلهای Soul EV،   K900 و … گنجانده است.

سیستم کنونی کیا که آن را UVO می نامد، به راننده اجازه می دهد که مواردی نظیر چک کردن وضعیت شارژ خودرو را به صورت از راه دور از طریق گوشی خود یا برنامه های هندزفری انجام دهد.

اکنون با مجهز شدن این خودرو به دستیار صوتی گوگل ، راننده می تواند دستوراتش به سیستم عامل خودرو را به صورت صوتی بیان کند. این دستورات میتوانند از روشن شدن خودرو گرفته، تا قفل شدن آن و همینطور تغییر تنظیمات کنترل و … باشد.

این دستیار صوتی حتی می تواند به تعدادی سوالات ساده همانند مسیر و جهت ها و وضع آب و هوا از طریق اتصال به سیستم خودرو اطلاع حاصل کرده و به شما پاسخ دهد. نرم افزار این دستیارها به گونه ای است که با اتصال به وب میتوانند پاسخ پرسشهای ساده را بدهند، اما فراموش نکنید که انها هنوز نیازها یا خواسته ها انسانها را متوجه نمیشوند.

گذاشتن نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Most Popular

To Top