پتنت تاچ‌آیدی در اپل‌واچ 6

0
96
تاچ‌آیدی در اپل‌واچ

ثبت اختراع سال گذشته اپل که پنجشنبه پیش توسط دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات‌متحده (از طریق PatentlyApple) منتشر شد؛ حاکی از آن است که اپل در حال کار بر یک پتنت جدید در زمینه حسگر اثرانگشت در اپل واچ است.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از فون‌آرنا ،  برنامه ثبت اختراع اپل با نام “Antenna Assemblies For Watch Bands”، در مورد فناوری‌های است که امکان نصب آنتن و تاچ‌آیدی در اپل‌واچ را به وجود می‌آورد. آنتن به بند ساعت وصل شده و شما می‌توانید از صفحه‌نمایش از طریق فشار دست، دما و اثرانگشت برای تایید هویت استفاده کنید.

فنّاوری تاچ‌آیدی در اپل‌واچ قادر است به تشخیص و تأیید هویت فرد بپردازد. اپل در هفته گذشته از نوعی تکنولوژی اثرانگشت رونمایی کرد که برای تشخیص هویت در اپل واچ استفاده می‌شود. اپل واچ  کنونی از  اپل پی استفاده می‌کنند؛ اما  این حسگر اثرانگشت می تواند امنیت آن را بیشتر از قبل کند.

بازگشت تاچ‌آیدی

از زمان ارائه آیفون ایکس اپل تاچ‌آیدی را حذف و فیس آیدی را جایگزین کرد. اما امروزه بسیاری از کاربران خواستار بازگشت تاچ‌آیدی به آیفون شدند. بنابراین ممکن است اپل در آیفون‌های 2020 تاچ‌آیدی را بر روی صفحه‌نمایش به کار گیرد. خبرها حاکی از آن است که سال آینده آیفون SE 2 تنها با قابلیت تاچ‌آیدی وارد بازار می‌شود. طراحی آن مانند آیفون 8 است؛ اما از پردازنده A13 Bionic آیفون 11 استفاده می‌کند.

برنامه جدید اپل برای اپل‌واچ‌ها، آنتن‌هایی را در نظر گرفته است تا بتواند حسگر اثرانگشت را در صفحه‌نمایش اپل واچ به کار گیرد.

حق ثبت اختراع در ابتدا در تاریخ 1 مه 2018 ثبت‌شده است.  اپل درزمینهٔ طراحی بندهای اپل واچ قدم‌های بزرگی برداشته است؛ تابستان سال گذشته دوربین‌های تعبیه‌شده در بند ساعت‌های آن رونمایی کرد که می‌تواند از زوایا مختلفی عکس و فیلم بگیرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها