پذیرش سریع‌تر فناوری 5G توسط مشتریان کوالکام

شرکت تراشه‌ساز کوالکام پیش‌بینی کرده است تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در سال 2021 بیش از 450 میلیون گوشی 5G را به بازار عرضه می‌کنند و 750 میلیون تلفن 5G را در سال بعد تحویل می دهند.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از فون آرنا، ، این شرکت انتظار دارد تولیدکنندگان موبایل برای سال آینده سفارش 200 میلیون گوشی 5G را بگیرند.

5G نسل پنجم شبکه همراه است و سرعت بارگیری اطلاعات روی 5جی 100 برابر سریعتر از 4G است. برای دانلود فیلم‌های HD که در حال حاضر برای بارگیری روی موبایل چند دقیقه طول می‌کشد، در 5جی تنها چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد.

سرعت سریع‌تر نقل و انتقال داده به ایجاد خدمات جدید کمک کرده و  به کسب و کارهایی مانند Lyft و Uber کمک کرده تا با افزایش سرعت خدمات به شرکت‌های میلیارد دلاری تبدیل شوند.

طبق گزارش رویترز، کوالکام معتقد است استقبال از 5G  سریع‌تر از استقبال از فناوری 4G بوده و این موضوع ضمن کاهش هزینه‌ها و قیمت نهایی، به نفع مصرف کننده نهایی و کمپانی‌هایی مانند کوالکوم خواهد شد.

طیف وسیعی از گوشی های هوشمند مجهز به مودم 5G از تراشه اسنپدراگون X55 بهره خواهند برد. برخلاف اسنپدراگون X50 ، که از طیف امواج mmWave با باند بالا پشتیبانی می‌کند ، تراشه X55 با mmWave و همچنین امواج زیر 6 گیگاهرتز سازگار است.

اگر تخمین‌های Qualcomm درست باشد، رشد محموله‌های گوشی‌های 5G در سال 2021 به 125 درصد خواهد رسید و 67 درصد افزایش را تجریه خواهد کرد. این موضوع سبب رونق در کل بازار موبایل خواهد شد چراکه کاربران گوسی‌های 4جی خود را با 5 جی عوض خواهند کرد.

سال گذشته ، عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند 4 درصد کاهش یافت و احتمال می‌رود با ورود گوشی‌های 5G شاهد رشد بازار باشیم.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها