پراید دی ماه از رده خارج می شود

0
196

پراید از دی ماه از خط تولید خودروی ایران خارج می شود.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، پراید به عنوان ارزانترین خودروی سواری بیشترین سهم را در بازار و در میان مالکان خودرو دارد که حالا قرار شده از خط تولید خارج شود .

طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، سه مدل پراید داریم که انشالله یک مدل آن دی ماه امسال و دو مدل دیگر نیز اردیبهشت و تیر سال آینده از رده تولید خارج خواهند شد.

این اظهارات رضا رحمانی در حالی است که خودروی جایگزین پراید نیز تعیین شده و از سال آینده تولید آن کلید می خورد.

چندی پیش در مورد این خودروی جدید گفته شده بود که خودرویی مانند تیبا و یک خودرو جدید که مراحل ساخت آن تمام شده، قرار است به زودی به مرحله تجاری‌سازی برسد.

پس از معرفی این خودرو جدید به بازار که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید می‌شود. این خودروی جدید که قرار است جایگزین پراید شود کاملا ایرانی نیست و بخشی از قطعات آن همانند پراید و تیبا از کشورهای خارجی تامین می‌شود.

زمان تولید این خودروی جایگزین پراید که به نظر بازهم ارزانترین سواری ایران محسوب خواهد شد هنوز مشخص نیست اما طبق اعلام انجمن قطعه سازان ایران که دستی در تولید این خودرو خواهند داشت، قطعا در مرحله نخست، این خودرو جدید که تلفیقی از پراید و تیبا است با تیراژ پراید تولید نخواهد شد.

این انجمن تاکید کرده که باید در آینده منتظر ارائه برنامه خودروسازان و رونمایی از این خودرو جدید برای جایگزینی پراید بود.

گفتنی است، پراید مدت هاست که از نظر سازمان ملی استاندارد و پلیس راهور ناجا غیر استاندارد شناخته شده و قرار بود که در سال 97 تولید این خودرو متوقف شود اما به دلیل اعمال تحریم های خودرویی از سوی آمریکا این امکان ایجاد نشد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها