سخت افزار

پردازنده اگزینوس 9820 ؛ یکی از مهم ترین ویژگی های پرچمداران سامسونگ

پردازنده اگزینوس 9820 ؛ یکی از مهم ترین ویژگی های پرچمداران سامسونگ

کالاسودا - پردازنده اگزینوس 9820 را می توان یکی از برترین چیپست های پردازنده سال 2019 در نظر گرفت. این پردازنده که مدتی پیش به صورت رسمی رونمایی شد و قرار است روی پرچمداران سال جاری سامسونگ مورد استفاده قرار گیرد. پردازنده اگزینوس 9820 رقیبی جدی برای پردازنده های کایرین 980 و اسنپدراگون 855 است.

پردازنده اگزینوس 9820 پیشرفت های بسیار زیادی در مقایسه با سری های قبلی پردازنده های این کمپانی دارد. این پردازنده در تمام بخش ها قدرتمند تر شده است.

پرچمداران سامسونگ با چه پردازنده ای روانه بازار فروش می شوند؟

کمپانی سامسونگ پرچمداران خود را در دو سری روانه بازار فروش می کند، طبق روال سال های اخیر سامسونگ پرچمداران خود را در یک نسخه با پردازنده های سری اگزینوس و در نسخه دیگر با پردازنده های کوالکام روانه بازار فروش می شود. بر اساس اخبار موجود پردازنده اگزینوس 9820 را باید نسل جدیدی از پردازنده های این کمپانی دانست که در بخش هوش مصنوعی بسیار قدرتمند است. این پردازنده را باید نسخه بهبود یافته اگزینوس 9810 دانست.

این پردازنده قدرتمند مجهز به یک بخش مجزا به نام واحد پردازش عصبی (NPU) است که می‏تواند همه عملکردهای مرتبط با هوش مصنوعی را تا هفت برابر سریع‏تر از نسل قبلی، پردازش کند.پردازنده اگزینوس 9820 از سری پردازنده های سه بخشی ساخته شده است

پردازنده گرافیکی سامسونگ چگونه خواهد بود؟

پردازنده اگزینوس 9820 از سری پردازنده های سه بخشی ساخته شده است. این پردازنده در حالت تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب 15 و 25 درصد در مقایسه با نسل های قبل بهبود پیدا کرده است. این پیشرفت بدون شک پرچمداران سامسونگ را در کنار برترین گوشی های هوشمند سال 2019 قرار خواهد داد.

در بخش پردازنده گرافیکی نیز این پردازنده در مقایسه با نسخه قبلی پیشرفت های جالب تری داشته است. این پردازشگر تصویری نسبت به پردانده سال پیش 40 درصد پیشرفت داشته و در عین حال 35 درصد کم مصرف تر از پردانده پرچمدار سال گذشته سامسونگ است.

موضوع دیگری که این روز ها هیجان بسیار زیادی برای کاربران به همراه داشته بحث مودم های گوشی های هوشمند است. پردازنده اگزینوس 9820 مجهز به مودم Advanced Pro LTE است که می تواند سرعت دانلود را به 2 گیگابایت بر ثانیه برساند. بر اسا اخبار منتشر شده سرعت آپلود این گوشی هوشمند نیز 316 مگابیت بر ثانیه است و تمام امور را می توان بدون مشکل انجام داد.

در انته نیز بهتر اس به یک ویژگی جالب از این پردازنده پرچمدار پرداخت. این پردازنده قدرتمند قابلیت ضبط ویدئو های تا 8K را برای کاربران فراهم می کند. این موضوع باعث می شود گوشی های پرچمدار سامسونگ بتواند برترین تصاویر را ذخیره کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا