پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ ؛ یکی از مهم ترین ویژگی های پرچمداران سامسونگ

پردازنده اگزینوس 9820 ؛ یکی از مهم ترین ویژگی های پرچمداران سامسونگ

پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ را می توان یکی از برترین چیپست های پردازنده سال ۲۰۱۹ در نظر گرفت. این پردازنده که مدتی پیش به صورت رسمی رونمایی شد و قرار است روی پرچمداران سال جاری سامسونگ مورد استفاده قرار گیرد. پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ رقیبی جدی برای پردازنده های کایرین ۹۸۰ و اسنپدراگون ۸۵۵ است.

پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ پیشرفت های بسیار زیادی در مقایسه با سری های قبلی پردازنده های این کمپانی دارد. این پردازنده در تمام بخش ها قدرتمند تر شده است.

پرچمداران سامسونگ با چه پردازنده ای روانه بازار فروش می شوند؟

کمپانی سامسونگ پرچمداران خود را در دو سری روانه بازار فروش می کند، طبق روال سال های اخیر سامسونگ پرچمداران خود را در یک نسخه با پردازنده های سری اگزینوس و در نسخه دیگر با پردازنده های کوالکام روانه بازار فروش می شود. بر اساس اخبار موجود پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ را باید نسل جدیدی از پردازنده های این کمپانی دانست که در بخش هوش مصنوعی بسیار قدرتمند است. این پردازنده را باید نسخه بهبود یافته اگزینوس ۹۸۱۰ دانست.

این پردازنده قدرتمند مجهز به یک بخش مجزا به نام واحد پردازش عصبی (NPU) است که می‏تواند همه عملکردهای مرتبط با هوش مصنوعی را تا هفت برابر سریع‏تر از نسل قبلی، پردازش کند.پردازنده اگزینوس 9820 از سری پردازنده های سه بخشی ساخته شده است

پردازنده گرافیکی سامسونگ چگونه خواهد بود؟

پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ از سری پردازنده های سه بخشی ساخته شده است. این پردازنده در حالت تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب ۱۵ و ۲۵ درصد در مقایسه با نسل های قبل بهبود پیدا کرده است. این پیشرفت بدون شک پرچمداران سامسونگ را در کنار برترین گوشی های هوشمند سال ۲۰۱۹ قرار خواهد داد.

در بخش پردازنده گرافیکی نیز این پردازنده در مقایسه با نسخه قبلی پیشرفت های جالب تری داشته است. این پردازشگر تصویری نسبت به پردانده سال پیش ۴۰ درصد پیشرفت داشته و در عین حال ۳۵ درصد کم مصرف تر از پردانده پرچمدار سال گذشته سامسونگ است.

موضوع دیگری که این روز ها هیجان بسیار زیادی برای کاربران به همراه داشته بحث مودم های گوشی های هوشمند است. پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ مجهز به مودم Advanced Pro LTE است که می تواند سرعت دانلود را به ۲ گیگابایت بر ثانیه برساند. بر اسا اخبار منتشر شده سرعت آپلود این گوشی هوشمند نیز ۳۱۶ مگابیت بر ثانیه است و تمام امور را می توان بدون مشکل انجام داد.

در انته نیز بهتر اس به یک ویژگی جالب از این پردازنده پرچمدار پرداخت. این پردازنده قدرتمند قابلیت ضبط ویدئو های تا ۸K را برای کاربران فراهم می کند. این موضوع باعث می شود گوشی های پرچمدار سامسونگ بتواند برترین تصاویر را ذخیره کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار