سخت افزار

پردازنده جدید شرکت Qualcomm رونمایی شد

پردازنده جدید شرکت Qualcomm رونمایی شد

کالاسودا - پردازنده جدید شرکت Qualcomm رونمایی شدکالاسودا_ به تازگی خبرهای جذابی از سوی شرکت Qualcomm به گوش می رسد که نشان می دهد ، پردازنده جدید شرکت Qualcomm از سوی این شکرت رونمایی شده است که دارای کیفیت فوق العاده ای است.

رونمایی از پردازنده جدید شرکت Qualcomm

شرکت Qualcomm به تازگی پردازنده Snapdragon 675 را معرفی کرده که یک پردازنده میان رده بوده که دارای ویژگی های فوق العاده ای است. فکر کنیم یکی از نکات برجسته در بازار این است که ساختار پردازنده Kryo 460 شباهت بسیاری به مدل ARM Cortex-A76 دارد که برای گوشی های پرچم دار طراحی شده است و نکته جالب تر اینکه که هنوز این طراحی جایی در نقشه های شرکت Qualcomm ندارد.

ویژگی های پردازنده جدید شرکت Qualcomm

این پردازنده Snapdragon 675 دارای دو هسته 2GHz و شش هسته 1.78GHz است که می تواند کیفیت بهتری را برای گوشی های مختلف ارائه کند. اگر بخواهیم مقایسه ای در این زمینه انجام دهیم می توانیم به پردازنده پرچم دار Snapdragon 845 اشاره کنیم که از چهار هسته 2.8GHz استفاده می کند و همچنین طراحی Cortex-A75 نیز در بهره می برد که باعث افزایش سرعت این پردازنده می شود. سیستم 845 بر روی پردازنده 10nm قرار داده شده که در مقابل سیستم  645 روی پردازنده 11nm قرار دارد.

عواقب رونمایی از این پردازنده جدید

اما باید به این موضوع اشاره کنیم که ارائه یک پردازنده جدید برای گوشی های میان رده از سوی این شرکت کمی عجیب و غریب بود و یکی از عواقب این کار از رده خارج شدن پردازنده Snapdragon710 است.

پردازنده جدید شرکت Qualcomm رونمایی شد

کیفیت بالای پردازنده 645

جدا از تمام سیستم های موجود در پردازنده 645 ، این پردازنده می تواند فراتر از حد تصوری برای گوشی های مختلف پدید آورد که در نوع خود جالب توجه است. این پردازنده همچنین به نوعی طراحی شده که می تواند ویژگی سه دوربین را نیز پشتیبانی کند.

زمان عرضه پردازنده جدید

شرکت Qualcomm امیدوار است که پردازنده 645 این شرکت اوایل سال 2019 راه خود را به گوشی های مختلف باز کند پس اگر گوشی های میان رده با سه دوربین به بازار عرضه شدند تعجب نکنید. قطعا باز هم طی روزهای آینده خبرهای بیشتری در مورد این شرکت خواهیم شنید که می تواند نگاه خیلی از کاربران در دنیای تکنولوژی را به خود جلب کند.

امیدواریم که از مطالعه این خبر لذت برده باشید ، شما دوستان می توانید نظرات خود را در مورد پردازنده جدید شرکت Qualcomm با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

با عضویت در صفحه اینستاگرام کالاسودا  در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا