پردازنده های سری 6 و 7 کوالکام مجهز به اینترنت 5G سال آینده وارد بازار می کند

0
۱
پردازنده های سری 6 و 7 کوالکام مجهز به اینترنت 5G سال آینده وارد بازار می کند

در حالی که اولین گام ها در مورد در ورود به دنیای اینترنت نسل 5 ام انجام شده است. کوالکام قصد دارد میان رده های نسل 6 و 7 ام پردازنده های میان رده خود را به زودی وارد بازار کند. اگر محیط زندگی شما از اینترنت نسل 5G پشتیبانی می کند انتخاب دستگاه های مورد نیاز شما بسیار محدود خواهد بود و باید گوشی های هوشمند با قیمت بسیار بالا خریداری کنید.

اگر قصد خرید یک گوشی هوشمند مبتنی بر اینترنت نسل 5 ام یکی از بهترین راه حل ها استفاده از پردازنده های کمپانی کوالکام است که در سال آینده رونمایی می شوند. پردازنده های نسل 6 و 7 کمپانی کوالکام همراه با مودم های نسل 5 ام همراه خواهد بود. سری 8 پردازنده های کوالکام در حال حاضر با مودم های نسل 5 ام همراه است و سال آینده در بخش پرچمداران شاهد این پردازنده خواهیم بود، با این وجود کوالکام برای جلب رضایت کاربرانی که قصد استفاده از اینترنت نسل 5ام را با یک گوشی هوشمند ارزان قیمت دارند پردازنده هایی را روانه بازار فروش می کند.

کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند نظیر Oppo ، realme ، Redmi ، Vivo ، موتورولا ، HMD و ال جی می خواهند در سال آینده از پردازنده های کوالکام مجهز به اینترنت نسل 5 ام استفاده کنید و از این رو می توانیم شاهد عرضه گوشی های هوشمندی با پردازنده جدید این کمپانی باشیم. این چیپست ها با معماری 7 نانومتری ساخته خواهند شد و پیشبینی می شود که در اوایل سه ماه چهارم سال 2019 در اختیار کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند قرار گیرد. در کنار این موضوع سری 6ام اسنپدراگون نیز تجربه ی اینترنت 5G را در نیمه دوم سال 2020 در اختیار بیشتری مصرف کنندگان گوشی های هوشمند همراه خواهد داشت.

اولین گام ها در مورد در ورود به دنیای اینترنت نسل 5 ام انجام شده است.

پردازنده های سری 6 و 7 کوالکام با پشتیبانی از اینترنت 5G

بر اساس ادعای کوالکام محصولات این شرکت مجهز به اینترنت نسل 5 ام در بسیاری از مناطق مهم جهان پشتیبانی می شود و با mmWave و طیف sub-6Ghz  سازگاری دارد. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد این پردازنده وجود ندارد و ما باید در ماه های آینده منتظر جزئیات بیشتری در مورد این پردازنده ها باشیم تا مشخص شود که پردازنده های میان رده کوالکام مجهز به اینترنت 5G چه قابلیت هایی را خواهند داشت.

در حال حاضر همانطور که بیان شد گوشی های هوشمند متعددی در بازار وجود دارد که در این میان می توان به اس 10 و نوت 10 سامسونگ اشاره کرد که در میان گوشی های برطرف این کمپانی قرار دارند و از اینترنت نسل 5 ام بهره می برند. کمپانی هواوی نیز مدتی روز گذشته پردازنده کایرین 990 را در دو نسخه رونمایی کرد که یکی از آن ها از اینترنت نسل 5 ام بهره می برد اما بدون شک این پردازنده نیز در گوشی های هوشمند پرچمدار قرار دارد و خبری از ساخت یک چیپست میان رده با اینترنت نسل ام نیست و به نظر باید شاهد عرضه میان رده های 5G تنها با پردازنده های کوالکام باشیم مگر اینکه هواوی و سامسونگ نیز ساخت این پردازنده ها را آغاز کنند.

پردازنده های سری 6 و 7 کوالکام با پشتیبانی از اینترنت 5G

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از