پروژه‌های بلند پروازانه هوندا ، از ربات‌های آینده تا زندگی در ماه

روز پنجشنبه، کمپانی هوندا از پروژه‌های جدید و فراتر از صنعت خودرویی خود، رونمایی کرد. این شرکت برای اولین بار، از پروژه‌‌ی هواپیمای هوندا eVTOL، پیشرفت‌های رباتیک جدید و برنامه‌هایی برای کمک به زندگی پایدار در ماه رونمایی کرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، در ابتدا بیایید با نزدیک ترین پروژه مشابه خودرو ، یعنی eVTOL آغاز کنیم.

هوندا قصد دارد هواپیمای هوندا eVTOL اختصاصی خود را بسازد.

هوندا تصور می‌کند که وسیله نقلیه بدون محدودیت برد، مانند هلیکوپتر می‌تواند مردم را بین شهرها جابه جا کند.

پیشرفت در رباتیک

در حال حاضر ربات Asimo هوندا بسیار معروف است. اما مرحله بعدی نوبت “آواتارها” است. این‌ها ربات‌هایی هستند که جای انسان را می‌گیرند.

هوندا به طور خاص این ربات را “second-self” نامید. این ربات دارای حرکاتی مانند گرفتن یک شی، به دست گرفتن َابزاری با نیروی مناسب و هوش مصنوعی برای کنترل عملکردهای از راه دور است. امکانات و فناوری به کار گرفته شده در این ربات بسیار زیاد است و هوندا می‌خواهد فناوری مربوط را با جزئیات بیشتر در سال 2024 به نمایش بگذارد.

زندگی در ماه

هیجان انگیز ترین پروژه هوندا، زندگی در ماه است. این کمپانی قصد ندارد در ماه قلمرو بسازد؛ اما از زندگی در ماه حمایت می کند.

با مشارکت جدید بین هوندا و ناسا ژاپن، JAXA، این دو می‌خواهند ” سیستم تجدیدپذیر  انرژی در سطح ماه” بسازند.

همه این پروژه به احتمال وجود آب در سطح ماه بستگی دارد، اما در اصل، هوندا می‌خواهد از فناوریهای سلول سوختی خود برای ایجاد دستگاه‌های استفاده کند.

سیستمی که با استفاده از فن آوری های الکترولیز آب با فشار بالا، آب را تجزیه کرده و هیدروژن و اکسیژن ایجاد می‌کند. اکسیژن برای تنفس و از هیدورژن به عنوان سوخت موشک استفاده می‌شود.

هوندا وعده داده است این پروژه‌ها را در کنار فعالیت‌های اصلی شرکت پیش ببرد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها