تویوتا سرانجام کوتاه آمد و از Android Auto پشتیبانی خواهد کرد

تویوتا سرانجام کوتاه آمد و از Android Auto پشتیبانی خواهد کرد

تویوتا سرانجام کوتاه آمد! این شرکت که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان خودرو است و اخیرا خودروی کرولای این شرکت در صدر پرفروش ترین خودروهای سال ۲۰۱۸ بود، اکنون از اندروید اتو پشتیبانی می کند.

در نمایشگاه خودروی شیکاگو تائید شد

این خودروساز که پیش از این بیان کرده بود که از اندروید اتو در وسایل نقلیه خود استفاده نمی کند، سرانجام کوتاه آمد و به تازگی اعلام کرده است که در تفکر خود تغییر ایجاد کرده و پشتیبانی از این سیستم عامل را به مجموعه خود اضافه کرده است. این غول خودروساز ژاپنی در نمایشگاه خودروی شیکاگو تائید کرد که سیستم عامل اندروید اتو را در مراحل ابتدایی در شش مدل ارائه خواهد کرد. چهار مدل از این شش مدل که از Android Auto پشتیبانی می کنند کامیون وانت های این شرکت هستند.

اسکرین کردن گوشی روی صفحه خودرو

شایعه شده است که تویوتا خودروهای اندروید اتو دار خود را تا پاییز سال آینده رونمایی خواهد کرد و برخی مدل های جدیدتر را نیز به آن می افزاید. تویوتا مدت هاست که روی توسعه سیستم خود بر مبنای سیستم عامل Automotive Grade Linux تمرکز کرده است که به سیستم SmartDeviceLink فورد مرتبط بوده و می تواند اپلیکیشن های گوشی را روی اسکرین خودرو منعکس کند و از این اپلیکیشن ها در خودرو نیز استفاده کنید.اسکرین کردن گوشی روی صفحه خودرو

کدام مدل های پشتیبانی از Android Auto دارند؟

مدل های ۴Runner سال ۲۰۲۰، Aygo سال ۲۰۱۸  و مدل های سال ۲۰۲۰، Sequoia،   Tacoma و Tundra از جمله مدل هایی خواهند بود که سیستم عامل اندروید اتو را پشتیبانی می کنند. انتظار می رود که مدل Taris 2019 نیز یکی از مدل هایی باشد که در اروپا عرضه شده و اندروید اتو را دریافت کند. هر دو مدل هاچ بک Aygo و Yarish در ایالات متحده امریکا فروخته نمی شوند. لازم به یادآوری است که تویوتا قصد ندارد که سیستم عامل اندروید اتو را در خودروهای پرفروشی چون تویوتا کرولا که در صدر لیست پرفروش ترین خودروهای دنیا در سال ۲۰۱۸ بود، عرضه کند.

این شرکت فعلا اطلاعات دیگری در مورد مدل های دیگر که ممکن است به طور بالقوه از اندروید اتو پشتیبانی کنند ارائه نکرده است. در ماه ژانویه سال گذشته بود که مشخص شد که در مدل Avalon 2019 به همراه دیگر خودروهای سدان و شاسی بلند کوچک مجهز به Apple carplay خواهند بود. همه مدل های جدید اکنون علاوه بر پشتیبانی از اپل کارپلی، از اندروید اتو نیز پشتیبانی خواهند کرد.

سیستم اندروید آتو (Android Auto) پاسخ گوگل به Carplay اپل و پلتفرمی برای هوشمند سازی استفاده از خودروهاست؛ پلتفرمی برای استفاده از GPS، پاسخ به تماس ‌ها و پیامک ‌ها و حتی گوش دادن به موسیقی است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار