پلیس فتا حواسش به همه چیز است

0
288

پلیس فتا اقدامات خود را در رصد فضای مجازی گسترش می دهد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پلیس فتا که تا کنون توانسته به مقابله با کلاهبرداری ها و اتفاقات جنجالی در فضای مجازی بپردازد حالا شعبان خود را گسترش می دهد.

در این رابطه، رئیس پلیس سایبری کشور از تصویب و راه اندازی ۵۰ مرکز دیگر پلیس فتا در شهرستان های کشور خبر داد و گفت:تمام مراکز پلیس سایبری ضمن انجام رصد و پایش فضای مجازی، ارائه خدمات و پیگیری شکوایی‌های ارجاعی، ایجاد فرصت آموزشی و اطلاع رسانی از آسیب‌ها، تهدیدات و فرصت‌های فضای مجازی را در راستای پیشگیری از جرایم این حوزه در دستور کار خود دارند.

این در حالی است که پلیس فتا همواره خطاب به شهروندان ایرانی تاکید دارد که در صورت نیاز به کسب اطلاعات آموزشی و نیز روبرو شدن با مشکل و یا موارد مشکوک، مراتب را با پلیس فتا در میان بگذارند و یا به سایت این پلیس به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

پلیس فتا در ایران در حالی گسترش می یابد که کلاهبرداری اینترنتی به عنوان یکی از اصلی ترین جرم های فضای سایبری در ایران قربانی های زیادی داشته است.

از این رو پلیس فتا در کنار مقابله با کلاهبرداران اینترنتی هشدارهای بسیاری به شهروندان داده که در دام سواستفاده گران و سودجویان این عرصه گرفتار نشوند.

انواع کلاهبرداری اینترنتی در ایران

فروش اقلام و ارائه خدمات به ارزانترین قیمت در بازار به طوری که حتما افراد نسبت به خرید آن وسوسه شوند از جمله کلاهبرداری های اینترنتی است. موسسات جعلی خیریه یا ارائه شماره حساب برای کمک به مردم در حوادث غیر مترقبه، تماس های تلفنی و به بهانه برنده شدن جایزه یا رفع مشکل پرداخت حقوق افراد کشاندن افراد به صورت تلفنی یا با کشاندن آنها پای دستگاه های خود پرداز هم یکی دیگر از انواع کلاهبرداری هایی است که به صورت اینترنتی در ایران انجام شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از