پهبادها از دیوار چین حفاظت می کنند

کالاسودا_قرار است پهبادها از دیوار چین حفاظت کنند. این موضوعی است که از سوی بنیاد فرهنگی چین مطرح شده است. بنابراین پهبادها افزون بر وظایف پیشین، می تواننند منافعی دیگر نیز داشته باشند.

به نظر می رسد پهبادها نقشی مهم در زندگی امروز بشر دارند. از فیلمبرداری و رصد اتفاقات روز تا جاسوسی و البته حفاظت از دیوار چین.

اکنون نیز، بنیاد میراث فرهنگی چین با همکاری شرکت اینتل از تعداد زیادی پهپاد برای حفاظت از دیوار چین و جمع آوری اطلاعات به منظور بازسازی و احیای آن استفاده می کند.

سابقه ساخت دیوار چین برای بسیاری از افراد، از علاقه مندان به تاریخ تا شهروندان عادی جذاب است. دیوار چین که سابقه احداث آن به ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد در گذر زمان آسیب های زیادی دیده و نیاز به بازسازی دارد. پهپادهای Falcon ۸+ که از هوش مصنوعی بالایی برخوردارند، در اولین گام نقشه کاملی از بخشی از این دیوار موسوم به Jiankou که دسترسی به آن برای تعمیر بسیار دشوار است را تهیه خواهند کرد.

اکنون پهبادها در نقش حامی این دیوار جذاب وارد عمل شده است. پهپادهای اینتل طی ماه های آینده بر فراز دیوار چین به پرواز در می آیند و از این طریق اطلاعات زیادی در مورد جنبه های مختلف ساختار این دیوار جمع آوری می شود. در حال حاضر برخی نواحی این سازه تاریخی کاملا غیرقابل دسترس است و تنها با استفاده از پهپاد می توان آن را مورد بررسی قرار داد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید