این پهپاد به آتش نشان ها در هنگام آتش سوزی کمک می کند

این پهپاد به آتش نشان ها در هنگام آتش سوزی کمک می کند

پهپادها مدتی است که برای کمک به موقعیت های اضطراری مورد استفاده قرار گرفتند و آخرین بار نیز در هنگام کمک به انفجار مغازه ای در میشیگان بود. این پهپاد ۳۰۰۰۰ دلاری می تواند بالای دود و انفجار نیز حرکت کند و تصاویر ویدئویی از میزان خسارت و آتش سوزی از مناطقی بفرستد که ورود به آنها دشوار است تا آتش نشانان با دیدن تصاویر چاره ای برای خاموش کردن و نجات افراد احتمالی بیاندیشند. این هواپیمای بدون سرنشین یا پهپاد نه تنها می تواند عکس و فیلم با کیفیت بالا بگیرد، بلکه می تواند تصاویر حرارتی نیز فراهم کند.

در آتش سوزی اخیر در میشیگان آتش نشان ها دریافتند که تقریبا ۲۰۰۰ پوند پروپان به مدت ۲۴ ساعت شعله ور بوده و دما را به ۶۰۰ درجه رسانده بود. این اطلاعات برای آتش نشان ها مفید بود و آنها را قادر ساخت که بتوانند بهتر به کمک افراد آسیب دیده بشتابند.

تجربه ای مفید در استفاده از پهپاد آتش نشان

استفاده از این پهپاد به عنوان یک تجربه مفید بود، زیرا هیچ یک از آتش نشان ها، ساکنین و کارکنان موجود در ساختمان به طور جدی مجروح نشدند و همه در موقعیتی مناسب به بیرون ساختمان انتقال داده شده اند. پرسنل آتش نشان خانه ها و ساختمان شرکت ها را تا شعاع یک مایلی تخلیه کردند و منابع سوختی را دور کرده و در نهایت آتش را مهار کردند.

البته این اولین بار نیست که از این پهپادها برای کمک به خاموش کردن آتش استفاده می شود، بلکه پیش از نیز قرار شد که در آتش سوزی های کالیفرنیا که به سبب موقعیت جغرافیایی در مواقعی از سال با آتش سوزی جنگل ها مواجه می شود نیز از این پهپادها استفاده شود. کالیفرنیا یکی از استان های آمریکا است که به سبب موقعیتش در مواقعی از سال با آتش سوزی جنگل ها و مناطق مسکونی مواجه می شود. خبر خوب اینکه از این پس برای خاموش کردن آتش سوزی، پهپادها نیز به کمک آتش نشان ها خواهند آمد.تجربه ای مفید در استفاده از پهپاد آتش نشان

تکنولوژی رده بالا در پهپادها

آتش سوزی های بزرگ کالیفرنیا از این پس از یک تکنولوژی رده بالا یعنی هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپادها برخوردار خواهند شد. این بهترین ابزار برای مبارزه با آتش در فصول گرم و وزش باد کالیفرنیاست که می تواند موجب آتش سوزی های گسترده در این ایالت شود؛ آتش سوزی هایی که مهار برخی از آنها حتی تا ۵۰ روز نیز طول کشیده است.

مهم نیست که این پهپادها برای این کار کوچک هستند؛ مهم این است که به یک ابزار ارزشمند برای آتش نشان ها و ایمن کردن تهدیدات و کاهش ریسک قرار گرفتن در معرض شرایط خطرناک تبدیل شده اند. برخی از آنها به فناوری لیدار مجهز شده اند که از نور پالس برای اندازه گیری فاصله ها استفاده می کنند و نقشه های دقیق سوختن را به صورت سه بعدی طبق بیشترین گسترش نشان می دهند.

استفاده از پهپادها در موقعیت های امدادی دیگر

به جز مهار آتش، پهپادها در موقعیت های امدادی دیگر مانند نجات کوهنوردان و شناگران نیز خود را به خوبی نشان داده اند و مورد استفاده قرار گرفته اند. این پهپادها می توانند یک نقشه دو بعدی را برای خود شکل داده و ساختار درخت ها را نیز در آن تعیین کنند و با کمک این بخش ها می تواند میزان زمان جستجوی خود را کاهش دهد. قطعا این سیستم می تواند در پهپادها کاربردی باشد و باعث نجات جان خیلی از افراد گم شده در کوه و جنگل شود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار