رشد 50 درصدی ارتباطات پیاده روی اربعین

0
133

امسال زائران ایرانی عتبات عالیات در ایام اربعین، از خدمات ارتباطی وسیع تری برخوردار خواهند بود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، سالانه بیش از 2 میلیون ایرانی در ایام اربعین حسینی (ع) به پیاده روی به سمت عتبات عالیات می پردازند و در این مدت، اپراتورها به منظور ارایه خدمات ارتباطی به زائران ایرانی عتبات عالیات با یکدیگر رقابت ویژه ای برقرار می کنند.

امسال هم این رقابت ادامه دارد و اپراتورها قصد دارند خدمات ارتباطی بیشتری در اختیار زائران اربعین حسین (ع) قرار دهند.

در این باره گفته شده که ظرفیت خدمات ارتباطی امسال نسبت به سال گذشته رشد 50 درصدی خواهد داشت.

یکی از مشکلاتی که زائران ایرانی عتبات عالیات در ایام اربعین با آن روبرو بودند اختلال در آنتن دهی در برخی از مسیرها بود که امسال اعلام شده که آنتن دهی در تمام مسیرها به ظرفیتی بالغ‌ بر 98 درصد رسیده و در برخی مسیرها هم پوشش ارتباطی حتی تا 100 درصد هم افزایش پیدا کرده است. همچنین سایت‌هایی که تا سال گذشته تا حد 2G سرویس می‌دادند ارتقا پیداکرده‌اند و اکنون به سطح 3G و4G رسیده‌اند.

تغییر دیگری که پوشش ارتباطاتی مسیر پیاده روی زائران ایرانی برای ایام اربعین نسبت به سال گذشته داشته این است که امسال مرز خسروی هم برای تردد زائرین بازگشایی و به مسیرهای قبلی اضافه شده و در مسیر جاده‌ای و از کرمانشاه تا مرز و چه در پایانه خسروی تقریبا ظرفیتی معادل مرز مهران در آن ایجاد شده است.

گفتنی است، این برنامه ریزی ها برای پوشش ارتباطاتی در داخل کشور انجام شده و به منظور حل مشکل ارتباطاتی مسیر پیاده روی زائران در عراق نیز برنامه ریزی هایی در حال انجام است. تعیین تعرفه رومینگ و قیمت اینترنت و نحوه پوشش دهی در مسیر عراق نیز از جمله برنامه هایی است که تا پیش از آغاز این ایام از سوی اپراتورها اعلام می شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها