پیامکی که یارانه را حذف می کند

0
125

اگر شما هم جزو  کسانی هستید که یارانه تان قطع شده یک پیامک با عنوان yarane دریافت خواهید کرد و باقی پیامک ها در این باره، جعلی هستند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، حذف یارانه پردرآمدها از ابتدای شهریور کلید خورده اما افرادی که شامل این طرح هستند روزانه پیامک های زیادی در این باره دریافت می کنند. پیامک هایی که قصد دارند اطلاعات کارت های بانکی این افراد را به سرقت ببرند. حالا اعلام شده تنها یک پیامک به این افراد ارسال می شود که رسمی است و باقی پیامک ها جعلی هستند.

بنابراین گزارش، یامک ارسالی دولت حتما با سربرگ یارانه ارسال خواهد شد و اطلاع رسانی از طریق شماره معتبر نیست؛ به گونه‌ای که بالای صفحه باید به لاتین کلمه یارانه (Yarane) نوشته شده باشد. افراد بعد از دریافت پیامک می‌توانند به پیشخوان خدمات الکترونیک دولت که حدود ۶۰۰ دفتر در کشور دارد، مراجعه کنند که تاریخ مراجعه نیز در پیامک مشخص شده است.

یارانه‌بگیرانی که یارانه آنها حذف شده باید هنگام مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت توجه داشته باشند که با همان شماره همراهی که به افراد پیامک زده شده باید مراجعه کنند و همان موبایل و پیامک را باید به پیشخوان دولت ارائه دهند. همچنین کارت ملی معتبر، شناسنامه، گذرنامه و گواهینامه که جزو کارت‌های شناسایی معتبر است باید همراه باشد.

بعد از دریافت کد پیگیری، افراد باید به سامانه http://yaraneh۱۰.mcls.gov.ir/prs/ مراجعه و کد رهگیری و کد ملی را وارد کنند.

درصورتی که نسبت به این مورد درخواست بررسی مجدد وجود داشته باشد، افراد می‌توانند درخواست خود را در حداقل ۲۰۰ کلمه در همان سامانه درج کنند و پس از بررسی، نتیجه آن به شماره تماس‌شان ارسال خواهد شد.

گفتنی است، کلاهبرداران پیامک هایی با عنوان قطع یارانه به یارانه بگیران ارسال می کنند و از آن ها می خواهند که در یک سامانه برای کسب اطلاعات و رسیدگی به شکایات ثبت نام کنند و این ثبت نام را با پرداخت هزینه از آن ها اعمال می کنند. در این فرایند اطلاعات کارت بانکی کاربران را سرقت می کنند و در آینده ای نزدیک از کارت بانکی آن ها سرقت انجام می دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از