پیام “درخانه بمانید” اپراتورهای موبایل

0
267

برخی از اپراتورهای تلفن همراه، از جمله Vodafone و Orange SA، در روزهای اخیر با قرار دادن یک متن کوتاه ” stay home/ در خانه بمانید” در کنار آیکون آنتن در سمت چپ بالای صفحه گوشی‌های همراه، سعی کردند تا کاربرانشان را به ماندن در خانه تشویق کنند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، به گفته مشاور رسانه‌های اجتماعی در توئیتر، مت ناوارا، از بعد از ظهر سه شنبه این پیام در گوشی‌های کاربران آلمانی رویت شده است؛ اما برای مشاهده‌ی آن باید وایفای خاموش باشد.

با توجه به موجی از پاسخ‌ها در توئیتر اولیه ناوارا، پیام‌های مشابهی در سراسر جهان نشان داد که کاربران دیگر در کشورهای مختلف نیز پیام “در خانه بمانید” را مشاهده کرده‌اند.

این شامل رومانی (“Stamacasa”)، پرو (“YoMeQuedoEnCasa”)، ترکیه (“EvdeKal”) و اندونزی (“DiRumahAja”) نیز است و بنا بر گزارش‌ها، مردم بلژیک، فرانسه، هند و نیجریه یا نسخه‌های انگلیسی این عبارت و یا نسخه‌ها  به زبان بومی، بسته به زبان مخابرات را مشاهده می‌کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا این یک تلاش هماهنگ از چند شرکت مخابراتی است یا خیر. اما استفاده از این نوع ارتباطات برای تشویق کاربران به ماندن در خانه می‌تواند به کنترل بیماری کروناویروس کمک کند.

به نظر می‌رسد که پیام‌ها در برخی از اپراتورها، فقط هنگامی که Wi-Fi را خاموش می‌کنید نشان داده می‌شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از