پیشی‌گرفتن تبلت از لپ تاپ بر اساس پیش‌بینی گوگل

گوگل پیش‌بینی می‌کند در آینده نزدیک تبلت از لپ تاپ پیشی خواهد گرفت.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، مدیر ارشد فناوری تبلت‌های اندرویدی گوگل، ریچ ماینر در سخنرانی خود برای توسعه دهندگان نرم افزاری از سیستم عامل Android 12L برای ابزارهایی با اسکرین بزرگ سخن گفت.

وی در اندروید شوی گوگل از تبلت‌های اندروید در سال 2011 گفت {نقشه توسعه اولین تبلت اندرویدی به 2008 برمی‌گردد} و یادآور شد چگونه برنامه‌هایی مانند اجراکننده‌های موسیقی بدون سرمایه‌گذاری درون اکوسیستم جای گرفتند اما پس از آن با رکود مواجه شدند.

وی امروز به داده‌هایی استناد کرده که نشان می‌دهد رشد تبلت قبل از کووید در اواخر 2019 دوباره شروع شد و همچنان رو به افزایش است.

«ماینر» به لوازم جانبی کیبورد و پیشرفت در نرم افزارها و سخت افزارها توسط سازندگان ثالث اشاره کرد که ابزارهایی برای خلق و نه مصرف را توسعه داده‌اند.

وی فکر می‌کند تبلت‌ها می‌توانند بسیار توانمند و ارزان‌تر از لپ تاپ باشند.

به همین خاطر گوگل ترغیب شده تا روی Android 12L و رابط کاربری برای استفاده در دستگاه‌های بزرگتر و قالب بندی اپ‌ها برای قراردادن روی صفحه نمایش بزرگتر کار کند.

ماینر در این رابطه برای توسعه دهندگان برنامه‌هایی را ایجاد کرده و می‌کند که بتوانند به اپ‌های خود نگاه کرده و از ابزارهای گوگلی برای بهبودی پشتیبانی از تبلت در سایز بزرگ بهره‌مند شوند.

وی به داده‌های فروش 2020 اشاره کرده و می‌گوید:” خرید تبلت شروع به نزدیک شدن به تعداد لپ تاپ عرضه شده در بازار رسید و فکر می‌کنم در آینده نه چندان دور یک نقطه متقاطع وجود خواهد داشت که در آن تبلت بیشتری در سال فروخته می‌شود و بازار پس از آن برنخواهد گشت.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها