پیشی گرفتن هند از ایالات متحده در هوش مصنوعی

شاخص هوش تصمیم گیری (DI) افتتاحیه Peak نشان می‌دهد در حالی که ایالات متحده پیشرو در هوش مصنوعی (AI) بود، هند از آن پیشی گرفته و در حال حاضر بازار بالغ تری برای تجارت و پذیرش هوش مصنوعی دارد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، در حالی که ایالات متحده پیشتاز در هوش مصنوعی بود، با 28٪ از مشاغل که بیش از 6 سال پیش از این فناوری استفاده کردند؛ هند با 25٪ و  بریتانیا با 20٪ در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

اما اکنون هند با امتیاز 64 (از 100) در مقیاس DI همایش Peak در صدر قرار گرفت؛در حالی که ایالات متحده 52 و بریتانیا فقط 44 را به دست آوردند.

آنچه کسب‌وکارهای هندی را متمایز می‌کند، ارتباطات داخلی و آموزش هوش مصنوعی است.

18٪ از کارگران ایالات متحده مطمئن نبودند که کسب و کارشان از هوش مصنوعی استفاده می‌کند، در مقایسه با 2٪ از کارگران هندی.

علاوه بر این، 78 درصد از کارکنان در هند انتظار دارند که هوش مصنوعی در پنج سال آینده تأثیر مثبتی بر رفاه آن‌ها داشته باشد، در مقایسه با 47 درصد از کارکنان در ایالات متحده.

این گزارش نشان داد که روشی که کسب‌وکارها را برای پذیرش موفقیت‌آمیز هوش مصنوعی ساختاربندی می‌کند بسیار مهم است، زیرا اکثر کسب‌وکارهای هندی متخصصان داده را در تیم‌های خود قرار داد‌ه‌اند؛ در مقابل، بیشتر کسب‌وکارهای ایالات متحده یک تیم داده مرکزی دارند.

روش شناسی

شاخص بلوغ هوش تصمیم گیری  Peak با استفاده از بینش‌های حاصل از نظرسنجی از 3000 تصمیم گیرنده در مشاغل با حداقل 100 کارمند در سراسر ایالات متحده، بریتانیا و هند، تعدادی از شاخص‌های کلیدی برای آمادگی هوش مصنوعی تجاری را در پنج بخش تعریف می‌کند:

تصمیم گیری، استراتژی. داده‌ها و فناوری، افراد و فرآیندها و ارزش.

هر یک از بخش‌ها دارای وزن هستند و به امتیاز شاخص کلی از 0 (حداقل) تا 100 (بالغ‌ترین) کمک می‌کنند، که نشان‌دهنده توانایی یک کسب‌وکار در اتخاذ، استقرارDI است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها