پیش بینی زمانِ پایان همه گیری کروناویروس از نظر بیل گیتس

بیل گیتس پیش بینی کرده است که همه گیری کروناویروس در انتهای سال 2021 برای کشورهای جهان اول به پایان خواهد رسید؛ اما این زمان برای کشورهای در حال توسعه بیشتر است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، همه دوست دارند بدانند که همه گیری کروناویروس چه زمانی به پایان می‌رسد؛ بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت در این باره پیش بینی‌هایی انجام داده و اعلام کرده است این زمان بستگی به این دارد که شما در کدام کشور، کشورهای در حال توسعه یا در کشورهای ثروتمندتری مانند آمریکا زندگی می‌کنید.

گیتس در مصاحبه‌ای که در روز جمعه منتشر شد گفت:” پیشرفت در زمینه‌ی درمان‌های جدید و واکسن‌ها بسیار چشمگیر است و این حس را در من به وجود می‌آورد که این بیماری و تاثیرات آن در جهان اول و کشورهای ثروتمند، تا پایان سال 2021 و برای کشورهای دیگر تا پایان سال 2022 به پایان برسد.”

گیتس، که از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس، تحقیقات پزشکی در زمینه‌ی واکسن را انجام می‌دهد؛ به خوبی می‌داند که حتی اگر پیش بینی او به واقعیت برسد، رشد اقتصادی دچار مشکل جدی خواهد شد.

در مصاحبه، گیتس حرف‌های تندی در مورد سیستم آزمایش ایالات متحده به زبان آورد و ناامیدی‌های خود را از نحوه برخورد رئیس جمهور دونالد ترامپ و دولت وی ابراز کرد.

اما گیتس معتقد است که در نهایت واکسن تولید می‌شود، و خاطرنشان کرد که به دلیل مقیاس و مشکلات تولیدی، برخی از واکسن‌های در دست ساخت احتمالاً فقط در کشورهای ثروتمند در دسترس خواهند بود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها