پیغام های اسرار آمیز ماهواره چینی

پیغام های اسرار آمیز ماهواره چینی|کالاسودا

کالاسودا_یکی از ماهواره های چین  رمزی غیر قابل کشف از ماهواره اش به زمین ارسال کرده است.پیغامی جنجالی که می تواند اطلاعاتی جالب و هیجان انگیز برای کاربران داشته باشد.

اکتشافات فضایی و پرتاب ماهواره برای اغلب کشورها اهمیت بسزایی دارد و جذاب تلقی می شود. به عبارت دیگر نه تنها فضانوردان و افراد فعال در حوزه تکنولوژی فضایی و هوا فضا، بلکه شهروندان عادی نیز به این حوزه علاقه مند هستند و دوست دارند تجربیاتی در این زمینه داشته باشند.

بر همین اساس است که هر از گاهی که خبرهایی در حوزه فضا و فضانورد ی منتشر می شود بسیاری از خبرگزاری ها توجه خود را به سمت این خبرها معطوف می کنند .

به اعتقاد بسیاری از کاربران عادی،رخدادهای مرتبط با فضا، مواردی مرموز و اسرار آمیز هستند. مواردی که در عین جذابیت می توانند به کشف برخی موضوعات ماورایی و فرازمینی نیز کمک کنند. اکنون خبرهایی از چین منتشر شده که نشان می دهد فناوری «انتقال کلید کوانتومی» فضا به زمین ساخته شده است.

 چین نخستین ماهواره کوانتومی جهان را آگوست سال گذشته با هدف ایجاد فرایندهای ارتباطی غیرقابل هک به فضا فرستاد.این ماهواره کلیدهای کوانتومی را به ایستگاهای زمین در چین ارسال کرد. فاصله ماهواره تا ایستگاه ها به ترتیب ۶۴۵ و۱۲۰۰ کیلومتر و نرخ سرعت انتقال نیز۲۰ برابر کارآمدتر از انتقال با فیبر نوری بود.

به گفته محققان هرگونه تلاش برای نفوذ به کانال کوانتومی قابل ردیابی است. همچنین وضعیت کلیدهای کوانتومی بلافاصله پس از آغاز عملیات تغییر می کند و اطلاعات نیز به شکل خود ویرانگر رهگیری می شوند.

  فناوری مذکور کاربرد وسیعی در نسل آتی مخابرات و ارتباطات در حوزه های دفاعی و مالی خواهد داشت.بنا براین کلیدواژه هایی که از ماهواره های کوانتومی به زمین ارسال می شوند بسیار مهم و واجد بررسی های تخصصی هستند .

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها