چطور پینگ را کاهش دهیم؟

چطور پینگ را کاهش دهیم؟
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پینگ یکی از اصطلاحاتی است که هنگام بازی و در دنیای گیم شنیده اید. اگر از لگ و تاخیر به خصوص هنگام بازی های آنلاین رنج می برید، نیاز به چک کردن پینگ Ping دارید. در زیر با این کار آشنا خواهید شد.

پینگ چیست؟

پینگ در واقع ابزار سنجش سرعت اندازه گیری اتصال شما یا به طور خاص تاخیر اتصال است. بسیار از مردم بر این باورند که یک اتصال سریع و پاسخگو به اینترنت تنها به سرعت دانلود و آپلود متکی است اما فاکتورهای دیگری نیز در سرعت اینترنت مانند پینگ وجود دارد که اساسا یک زمان واکنش است. بر مثال اگر شما سرعت پینگ ۹۸ میلی ثانیه ای داشته باشید، این زمان برای واکنش رایانه شما برای پاسخ به رایانه دیگر صرف خواهد شد.

واضح است که هر چه زمان پینگ کمتر باشد، با سرعت بیشتری روبرو خواهیم بود. این امر خصوصا در بازی های آنلاین بسیار مهم است و اکثر پینگ شما حدود ۱۵۰ یا بیشتر باشد، تقریبا تاخیر زیادی را حین بازی های آنلاین تجربه خواهید کرد. البته سرعت پینگ تنها روی بازی های تاثیر نمی گذارد، بلکه زمان آن خصوصا روی بازی های مسابقه ای و اول شخص آنلاین مهم است.

جالب است بدانید در در ایران به دلیل مشکلات و کیفیت زیرساخت هایی که وجود دارد معمولا میزان پینگ در سرور های اروپا عددی بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلی ثانیه و سرور های ایران کمتر از ۱۰۰ میلی ثانیه است. یکی از راه ها برای بدست آوردن کمترین پینگ باید DNS سرور خود را تعویض نمایید.پینگ در واقع ابزار سنجش سرعت اندازه گیری اتصال شما یا به طور خاص تاخیر اتصال است

چطور پینگ را کاهش دهیم؟

تنها یک راه منفرد برای کاهش پینگ وجود ندارد و می توانید تعداد راه حل های زیادی را برای آن انجام دهید. اولین و ساده ترین  راه حل آن این است که همه برنامه ها و پنجره های دیگر را در کامپیوتر خود ببندید و مطمئن شوید که هیچ دانلود فعالی در پس زمینه وجود ندارد  که روی سرعت پینگ تاثیر بگذارد.

مسئله دیگر بستن سرویس هایی است مانند استریم های نتفلیکس یا دانلود فایل های بزرگ است که می تواند پهنای باند شما را بگیرد. هر چه دستگاه های بیشتری به وای فای یا اینترنت شما متصل باشد، میزان پینگ را بالا می برد و باید انها را برای غیرفعال کردن پایین بیاورید.

اگر با انجام تمام موارد بالا، باز هم پینگ و تاخیر بالایی داشتید، بهتر است لپ تاپ خود را نزدیک روتر قرار دهید یا با استفاده از یک کابل اترنت مانند Ethernet Ugreen CAT7 یا آداپتورهای خطوط برق کامپیوتر خود را به طور مستقیم به روتر وصل کنید. این کابل ها می توانند قدرت سیگنال های ضعیف را برطرف کنند و می توانند تاخیر اتصال اینترنت را تحت تاثیر قرار دهند. همچنین سیم های بین روتر و دیوار را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه انها به طور کامل وصل شده اند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار