سلامت

چای سبز و هویج بخورید تا آلزایمر نگیرید!

چای سبز و هویج بخورید تا آلزایمر نگیرید!

کالاسودا - دانشمندان روش هایی را برای کشف و درمان اسرار آمیز آلزایمر روی موش هایی که برای درمان بیماری ها به صورت ژنتیکی طراحی شده اند امتحان کرده اند.

این محققان به این نتیجه رسیده اند که پتانسیل های محافظتی در ترکیبات موجود در چای سبز و همچنین هویچ توانسته اند نتایج امیدوار کننده در درمان بیماری آلزایمر کسب کنند. موش های آزمایشگاهی آلزایمر دار با عملکرد شناختی نامطلوب مورد بررسی قرار گرفتند.

ترکیبات چای سبز و هویج

ترکیباتی که در چای سبز و هویج به نام های فرولیک اسید و اپی‌گالوکتشین گالات توانستند به گسترش و توسه درمان آلزایمر و حتی حفاظت بهتر دندان ها و جلوگیری از حملات قلبی کمک کنند. جالب است بدانید که این تیم تحقیقاتی، 32 موش مبتلا به آلزایمر را مورد بررسی قرار داد و اکنون به دنبال راهی برای انتقال این نوع درمان به انسان است، اگرچه درمان قطعی آلزایمر به سادگی نوشیدن چای و خوردن هویج نیست اما دانشمندان می‌گویند که داشتن یک رژیم غذایی سالم در شروع تاثیر موثری دارد.

گفتنی است دانشمندان در حال حاضر مشغول بررسی ترکیبات گیاهی هستند که می ‌توانند امیدی برای درمان موثر بیماری ‌ها باشند و خوردن هویج و چای سبز یکی از اولین پیشنهادات آنها در این زمینه برای درمان آلزایمر است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا