چرا اخراج تیم هوش مصنوعی و ML متا و توئیتر مهم است؟

ده روز پیش، در اخراج گسترده توئیتر، کل تیم هوش مصنوعی اخلاقی (AI) این کمپانی کنار گذاشته شدند. این تیم که تیم اخلاق، شفافیت و پاسخگویی ML نام داشت، توسط رامن چاودری رهبری می‌شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat؛ در مقابل اخراج 11000 کارمند متا در هفته گذشته، یا به عبارتی 13 درصد از نیروی کار این کمپانی، شامل یک تیم تحقیقاتی 50 نفره با تمرکز بر زیرساخت های یادگیری ماشینی (ML) بود.

به گفته یکی از محققان ، این تیم Probability از 19 نفر تشکیل شده که مدل سازی بیزی را انجام می دادند، 9 نفر رتبه بندی و توصیه ها را برعهده داشتند، 5 نفر کارایی ML را انجام می دادند، 17 نفر هوش مصنوعی را برای طراحی تراشه و کامپایلرها به کار می گرفتند به علاوه مدیران.

کارشناسان معتقدند که هر دو اخراج‌ها اهمیت دارند، زیرا نشان‌دهنده تغییر در چشم‌انداز پرطرفدارترین استعدادهای هوش مصنوعی و ML هستند.

کیفیت این تیم ها فوق العاده بالا بود و اعضای گروه، تجربیات و تحصیلات بسیار خوبی داشتند. بیش از 60 درصد آن ها دکترا داشتند.

اخراج های تیم های هوش مصنوعی توئیتر درس هایی را به کمپانی ها ارائه می‌دهد.

تریونی گاندی، مسئول هوش مصنوعی در پلتفرم علوم داده و ML Dataiku گفت که از اخراج تیم هوش مصنوعی در توییتر تعجب نکرده است.

زیرا رهبری فعلی توئیتر جایگاه خود را در مورد مسائل اخلاقی، اعتماد و امنیت نشان داده است.

با این حال، او گفت که واکنش عمومی به اخراج‌ها نشان دهنده اهمیت و احترام اخلاقی هوش مصنوعی است.

او افزود که در میان واکنش مشتریانش به اخبار اخراج‌ تیم های هوش مصنوعی توییتر «احساس عزم و اراده» حس می‌شود.

آن‌ها می‌گویند، ما می‌توانیم بهتر از این باشیم و تیم‌های هوش مصنوعی جدیدی را فعال کنیم.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها