چرا از ساعت هوشمند استفاده نمی‌کنم؟

0
2233

شاید شما هم در وب شنیده باشید که حالا زمان استفاده از ساعت هوشمند است.

به گزارش کالاسودا، ویکتور هریستوف در فون ارنا نظر شخصی خود را درباره اینکه چرا از ساعت هوشمند استفاده نمی‌کند،بیان کرده است که با هم خلاصه آن را مرور می‌کنیم.

” این روزها ساعت هوشمند ابزاری سریع‌تر از قبل شده که با داشتن رابط کاربری بهتر، ردیاب سلامت و تناسب اندام، ردیاب خواب و انتقال به موقع نوتیفیکیشن‌ها روی مچ دست شما حس حضور در فیلم علمی تخیلی را در ذهم متبادر می‌سازد.”

ویکتور روی نام مقاله تاکید کرده و می ‌نویسد: تعداد زیادی از ساعت‌های هوشمند بازار را در سال 2019 تست کرده و به دلایل زیر استفاده از آنها را توصیه نمی‌کنم:

استرس و اضطراب اطلاع رسانی

روزانه با اعلان‌ها و اطلاع‌رسانی‌های زیادی بمباران می‌شویم. ایمیل شخصی، ایمیل کاری، واتساپ، فیس بوک، آی مسیج، رویدادهای ثبت شده در تقویم، لیست کار انجام شده و …

انواع نوتیفیکیشن‌ها روی گوشی کافی است و بنابراین نوتیفیکیشن اضافی روی ساعت ماجرا را بدتر هم می‌کند.

بیشتر اعلان‌ها و نوتیف‌های دریافتی روزانه از شبکه‌های اجتماعی ضروری نیستند. من روزنامه نگارم و صندوق ورودی من مملو از اخبار است. ایمیل شخصی نیز پر از هرزنامه شده است و هرکاری کنید دوباره می‌آیند.

بنابراین وقتی نوتیف‌ها را روی مچ دست می‌بندید، باعث می‌شود تا دائم به آن با نوعی دلخوری نگاه کنید و می‌تواند در شما اضطراب ایجاد کند و این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که نمی‌خواهم ساعت هوشمند بخرم.

 

نیازی به آمار تناسب اندام ندارید

کمدین آمریکایی {trevor Noah} درباره وسواس آمریکایی‌ها درباره استفاده از وسایل ورزشی بارها گفته است و اینکه سایر نقاط جهان بدون داشتن علم در مورد آن از تماشای بازی‌ لذت می‌برند.

جالب تر اینکه همه ما ورزشکاران غیر حرفه‌ای اصرار داریم تا هر رکوردی را ضبط کنیم. هیچ دلیلی برای این کار وجود ندارد مگر اینکه بخواهید «مرد آهنی» شوید و یا در مسابقات دوچرخه سواری دور فرانسه شرکت کنید. فعال باشید و از روند کار روزانه خود لذت ببرید.

 

مشکل باتری

عمر باتری در اپل واچ یک روز است و بیشتر ساعتهای هوشمند نهایت تا دو روز جواب می‌دهند.یعنی شما باید هر شب ساعت خود را شارژ کنید و این مورد به اضطراب سفرهای روزانه و یا سایر سفرها اضافه می‌شود.

من در سفر دیده‌ام اغلب مردم ساعت اپلی که خاموش شده را به دست بسته‌اند. ساعتی که نمی‌تواند زمان را بگوید، یک لوازم جانبی بی ارزش است.

 

یک ساعت کلاسیک بر خلاف ساعت هوشمند شیک به نظر می‌رسد.

بسیاری از صفحات فشن به شما می‌گویند یک مرد باید حتما یک ساعت به دست ببندد؛ یک ساعت واقعی!

البته ممکن است یک ساعت هوشمند با ظاهری کلاسیک بتواند به شما کمک کند، اما کمی هم عجیب به نظر می‌رسد.

 

 

ساعت هوشمند یک اسباب بازی یک بار مصرفی است که هزینه زیادی هم دارد

ساعت هوشمند از نظر سرمایه گذاری چندان به موازات یک ساعت سنتی معقولانه به نظر نمی‌رسد.

ممکن است ساعت سنتی را از پدرتان گرفته باشید و از پدر به پسر منتقل خواهد شد. اما ساعت هوشمند عمر باتری دو سه ساله دارد و بعد …

چند نفر را در اطراف خود می‌بینید که ساعت هوشمند 2015 و سری اول اپل واچ در دستشان باشد؟

آیا واقعا حاضرید 1000 دلار برای یک ساعت سرامیکی اپل واچ هزینه کنید؟

نویسنده در پایان مقاله اینطور نوشته است که ساعت هوشمند به درد من نمی‌خورد اما ممکن است برای بسیاری دیگر به درد بخور باشد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها