چرا سرعت وایفای در لپ تاپ کندتر از سایر دستگاه‌ها است؟

0
173

در زمان شیوع کروناویروس ارتباط بی سیم کُند، برای کسانی که در خانه هستند آزار دهنده است. اما اگر مشکل از شبکه بی‌سیم شما نباشد؛ می‌توان آن را در روتر و لپ تاپ جست‌و‌جو کرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از lifehacker، در ابتدا بهتر است با نگاهی به وضعیت wifi خود، آن را با استفاده از خدماتی مانند fast.com، speedtest.net یا سایر موارد آنالیز کنید تا سرعت آن را تخمین بزنید.

در این مطلب به بررسی سرعت وایفای در لپ تاپ گیمینگ می‌پردازیم. سوء ظن اصلی در مورد کارت شبکه وایرلس لپ تاپ است که باعث بروز برخی از مشکلات می‌شود. برای مبتدیان توصیه می‌کنیم که نوع کارت شبکه را (براساس فاکتور یا برگه مشخصات لپ تاپ) جستجو کنند و یا آن را در Device Manager/ مدیریت دستگاه> آداپتورهای شبکه/Network Adapters جستجو نمایند.

سپس با جست و جو کارت در گوگل می‌توان متوجه شد که آیا کارت لپ تاپ شما از سرعتی که شبکه شما اجرا می‌کند پشتیبانی خواهد کرد یا خیر؟

ممکن است روتر شما از یک SSID برای هر دو سرعت 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز استفاده کند و به دستگاه‌های شما قدرت انتخاب دهد. در این شرایط ممکن است که لپ تاپ گیمینگ شما به جای شبکه بی سیم سریعتر 5GHz به شبکه بی سیم 2.4 گیگاهرتزی کندتر متصل شود.

در مرحله بعدی بهتر است درایورهای خود را بررسی کنید تا به روز باشند؛ به سازنده لپ تاپ و سازنده کارت وایفای خود بروید و نگاه کنید. درایورهای کارت شبکه خود را به روز کنید (یا در صورت لزوم آن‌ها را دوباره نصب کنید).

در صورتی که تمام این کارها را انجام دادید بهتر است لپ تاپ خود را به وایفای دیگری وصل کرده و سرعت آن را تخمین بزنید. اگر سرعت چند برابر شد مشکل از روتر است و بهتر است روتر خود را به تنظیمات پیش فرض کارخانه ری استارت کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها