اخبار

چرا شارژرهای غیر استاندارد گوشی شما را می کشند؟

کالاسودا - کالاسودا_متاسفانه بسیاری از ما عادت داریم از شارژرهای غیر استاندارد استفاده کنیم. اما چرا این نوع شارژرها برای گوشی ما ضرر دارد؟

پیش از هر چیز باید به این موضوع دقت کنیم که مقصر اصلی این مشکل خودمان هستیم. ما عادت داریم از شارژرهای دیگران به وفور استفاده کنیم.

اما این موضوع چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

از آنجا که کابل‌های غیراستاندارد آسیب‌های جدی به سلامت باتری گوشی‌های هوشمند و عمر مفید آن وارد می‌کند، بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که کاربران به هیچ عنوان از کابل شارژهای غیراستاندارد و نامناسب استفاده نکنند.

ممکن است بسیاری از کاربران تصور کنند در صورتی که ورودی / خروجی دستگاه الکترونیکی و موبایل آن‌ها با ورودی / خروجی شارژر موردنظر یکسان باشد، آن‌ها می‌توانند به راحتی گوشی خود را با آن شارژ کنند، این در حالیست که چنین چیزی درست نیست و آن‌ها باید همواره از شارژرهای استانداردی که دقیقاً مطابق مدل گوشی آن‌هاست، استفاده کنند تا عمر مفید باتری و مدت زمان شارژدهی موبایلشان کاهش قابل توجهی پیدا نکند.

بسیاری از کاربران در زمانی که در خارج از منزل به شارژ کردن گوشی هوشمندشان نیاز دارند، در مواقع ضروری از کابل شارژ دوستان و همکارانشان که با موبایل آن‌ها نامناسب است، استفاده می‌کنند که این کار می‌تواند آسیب و صدمات جبران‌ناپذیری به موبایل آن‌ها وارد کند.

از دیگر نکات مهم در اینجا باید متذکر شد، آن است که کاربران نباید از شارژرهای غیراستانداری که در فروشگاه‌های نامعتبر به فروش می‌رسد، خریداری و استفاده کنند.

در بسیاری از موارد گزارش شده است که میزان ولتاژ ورودی موبایل و شارژر متصل به آن یکسان نبوده و درنهایت منجر به انفجار و حریق شده است. بنابراین کاربران باید بدین منظور سعی کنند همواره شارژر گوشی خود را به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

جالب است بدانید که معمولا خدمات گارانتی گوشی‌ها هم مباحثی که مربوط به نوسان برق می‌شود را در بر نمی‌گیرند، اما می‌بینیم که مردم به راحتی به این مساله بی‌توجهی کرده و برای گوشی که قیمت میلیونی برای خرید آن پرداخته‌اند شارژر ۱۰ هزار تومانی می‌خرند که قطعاً استفاده از این نوع شارژرهای غیرمجاز توجیه‌پذیر بوده و مشکلات متعددی را برای گوشی تلفن همراه ایجاد می‌کند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا