چرا صفحه کلید روی صفحه نمایش آیپد ظاهر نمی‌شود؟

0
142

در برخی موارد در حین کار با آیپد، صفحه کلید ظاهر نمی‌شود؛ در این شرایط ممکن است مشکل از صفحه کلید بلوتوث یا برنامه‌های صفحه کلید شخص ثالث باشد. با ما همراه باشید تا این مشکل را رفع کنیم.

صفحه کلید بلوتوثی متصل است

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، هر وقت یک صفحه کلید بلوتوثی را به آیپد خود وصل کنید؛ iPadOS به طور خودکار صفحه کلید روی صفحه نمایش را غیرفعال می‌کند.

به منظور جدا کردن اتصال، تنظیمات را باز کرده و روی گزینه Bluetooth کنید. در لیست “My Devices”، صفحه کلید را پیدا کرده و روی نماد اطلاعات در کنار آن ضربه بزنید و در صفحه بعدی گزینه “Disconnect” را انتخاب کنید.

بهتر است بلوتوث را خاموش کنید

برای این کار به بخش تنظیمات بروید، گزینه “Bluetooth” را انتخاب کرده و سپس روی کلید بلوتوث ضربه بزنید تا بلوتوث خاموش شود.

برنامه صفحه کلید شخص ثالث ممکن است باعث اشکال شده باشد

اگر از یک برنامه صفحه کلید شخص ثالث مانند SwiftKey یا Gboard استفاده می‌کنید، ممکن است مشکل از آن‌ها باشد.

برای شروع iPad خود را مجدداً راه اندازی کنید، این امر باعث می‌شود صفحه کلید مجدداً بارگیری شود. همچنین با باز کردن App Store بررسی کنید که آیا این صفحه کلیدها به روز رسانی شده‌اند.

به منظور روش آخر می‌توانید برنامه صفحه کلید شخص ثالث را در تنظیمات حذف کنید.

به مسیر Settings > General > Keyboard > Keyboards بروید و بر روی “Edit” کلیک کنید و سپس روی نماد حذف قرمز در کنار نام صفحه کلید شخص ثالث مورد نظر ضربه بزنید.

حال می‌توانید مجدداً برنامه را از App Store نصب کرده و یا از صفحه کلید iPad استفاده کنید.

برروی قسمتی از متن ضربه بزنید

آیپد به طور خودکار صفحه کلید را باز می‌کنید؛ در غیر این صورت بهتر است برای نمایش صفحه کلید روی یک قسمت متن ضربه بزنید.

روش آخر ری استارت و به روز رسانی است

با راه اندازی مجدد، iPad مجبور می‌شود تمام نرم افزارهای خود و تنظیمات را مجدداً بارگیری کند که ممکن است به طور موقت مشکل شما حل شود. در غیر این صورت سیستم عامل را به روز رسانی کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها