چرا کمپانی اپل با دختر پاکستانی همکاری می کند؟

0
1018

کالاسودا_کمپانی اپل با دختر پاکستانی مشهور یعنی ملاله یوسف همکاری می کند. این همکاری در حوزه های متعددی خواهد بود.

کمپانی اپل بارها در حوزه های فناوری تلاش کرده است. درواقع اپل با ارائه حمایت از کاربران در مناطق محروم تلاش کرده است تا از افراد برای فعالیت های هوشمندشان حمایت کند.

درواقع این شرکت با توسعه حمایت خود از بنیادهای خیریه جوان‌ترین برنده جایزه صلح جهانی (ملاله یوسف‌زی)، ارائه فرصت‌های آموزشی برای دختران سراسر جهان را افزایش می‌دهد.

جالب است بدانید که ملاله یوسف‌زی دختر ۲۱ ساله با حضور در آکادمی برنامه نویسان اپل در برزیل، همکاری جدیدی را میان صندوق خیریه ملاله  با ۱۰ آکادمی کمپانی اپل کلید زد.

وی در این دیدار اعلام کرد: غول تکنولوژی اپل دسترسی به ابزارهای جدید برای حمایت از آموزش رایگان، ایمن و با کیفیت دختران جوان را با بهره برداری از شبکه توسعه دهندگان آموزشی در سراسر جهان افزایش می دهد.

شرکت اپل در حوزه تکنولوژی، آموزش و بسیاری از موارد کاربردی دیگر با کشورهای مختلف همکاری می کند. درواقع جوان ترین برنده صلح جهانی در سال ۲۰۱۴ در این خصوص  افزود:” اپل تصمیم گرفته است علاقه و انگیزه فراوان من به بهبود اوضاع جهان بخصوص کودکان را از طریق دستاوردهای تکنولوژیک خود به اشتراک گذاشته و شرایط مناسب را برای توسعه ایده های فناورانه جهت کمک به دختران سراسر جهان فراهم کند”. وی تأکید کرد:”امیدوارم با توسعه این طرح و ایجاد شرایط مناسب برای توسعه طرح های نوآورانه، همه دختران از (ریو تا ریاض) آزادانه آینده خود را رقم بزنند”.

افزون بر این ها، تیم کوک مدیرعامل اپل نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:” کمپانی اپل از همان ابتدا بر تحصیل و ایجاد شرایط مناسب جهت تعلیم و تربیت متعهد بوده و بر همین اساس نیز از صندوق ملاله برای توسعه شرایط آموزشی دختران سراسر جهان حمایت می کند”. وی افزود: “ما با آگاهی از علاقه ملاله به توسعه کیفی آموزش دختران در سراسر جهان، این همکاری را آغاز کرده و قصد داریم آن را توسعه دهیم”.

شرکت  اپل در ماه ژانویه امسال همکاری خود با صندوق خیریه ملاله را برای حمایت از برنامه های جدید خود با هدف اولیه گسترش فرصت های تحصیلی در سطح متوسطه و برای بیش از ۱۰۰ هزار دختر از هند تا امریکای لاتین آغاز کرد.

البته پاکستان تنها کشوری نیست، که در این حوزه کار می کند. در حوزه کمک‌های اپل به این صندوق علاوه بر گسترش برنامه‌های حمایتی به کشور‌هایی نظیر هند و منطقه‌ی آمریکای لاتین، کمک هزینه‌های ارائه شده برای توسعه کیفیت اموزشی دختران را دو برابر کند. حمایت آموزشی غول های فناوری از آموزش دختران در حالی توسعه پیدا می کند که آمار اخیر نشان می‌دهد در حدود ۱۳۰ میلیون دختر در سراسر جهان در هیچ نوع برنامه آموزشی ثبت‌نام نکرده اند.

به نظر شما آیا حضور شرکت هایی مثل اپل در کشورهایی مثل ایران نیز می تواند جالب باشد؟

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید