چرا گوگل در بخش هوش مصنوعی از مایکروسافت عقب ماند؟

گوگل در بخش هوش مصنوعی جا مانده و بسیاری از از کارکنان گوگل به OpenAI، توسعه دهنده ChatGPT نقل مکان کردند؛ اما مدیر گوگل به کارکنان گفت که نترسند؛ حتی اگر دیر شده باشد می‌توانند برنده شوند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از  gizchina، در این راستا و برای مبارزه با مایکروسافت، گوگل با عجله یک کنفرانس مطبوعاتی برای Bard برگزار کرد.

اما Bard حتی در تبلیغ خود، یک اشتباه واقعی مرتکب شد و باعث شد ارزش سهامش بیش از صد میلیارد دلار کاهش یابد.

با این حال، در میان اخبار بد، پیچای، مدیر گوگل، یادداشتی را برای همه کارمندان ارسال کرد تا روحیه شان را نبازند.

آنچه پیچای گفت درست بود. در سال 1996، قبل از گوگل، موتورهای جستجوی زیادی وجود داشت. با این حال، گوگل همهٔ آن‌ها را ناپدید کرد.

در بخش موبایل، این شرکت پس از BlackBerry و بعد از Palm اندروید را راه‌اندازی کرد و امروزه اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل در جهان است.

اکنون هیچ کس واقعاً نمی‌داند که گوگل چقدر در هوش مصنوعی قوی است. اما مایکروسافت و OpenAI پیشرفته باعث شده تا گوگل احساس بحران کند.

فوربس چند روز پیش در مورد اینکه چرا گوگل در این نبرد موتور جستجو با هوش مصنوعی شکست خورد؛ مقاله ای منتشر کرد. این مقاله اشاره می‌کند که رسوایی‌های گذشته، عرضه محصولات ضعیف و فرار مغزها، شرکت را در موقعیت نامناسبی قرار می‌دهد.

گوگل بیش از 175000 کارمند بسیار توانمند و با دستمزد خوب دارد.

گوگل چهار مشکل اساسی فرهنگی دارد: (1) نبود هدف، (2) عدم حس فوریت، (3) توهم استثنایی بودن و (4) سوء مدیریت.

همه آنها نتیجه داشتن یک دستگاه چاپ پول به نام “تبلیغات” است که هر ساله رشد می‌کند. به این ترتیب شرکتی که زمانی بزرگ‌ترین بود به آرامی رو به افول می‌رود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها