چطور بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی را داشته باشیم؟

چطور بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی را داشته باشیم؟

بیشتر کاربران سیستم عامل اندروید این تصور را دارند که از تمام ویژگی های سیستم عامل گوشی های هوشمند خود اطلاع دارند و به سادگی می توانند از آن بهره مند شوند. با این وجود سیستم عامل اندروید قابلیت های بسیار زیادی دارد که به کاربران این اجازه را می دهند تا شرایط بهتری را تجربه کنند. در این بخش قصد داریم به مواردی بپردازیم که چطور بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی را داشته باشیم.

بسیاری از اوقات گوشی های موبایل سرعت خوبی دارند اما برخی از روند های کاربردی گوشی هوشمند تاثیر منفی روی سرعت گوشی موبایل دارد از این رو گاهی اوقات پس از مدتی استفاده از گوشی هوشمند سرعت و کارایی گذشته را ندارد. از این رو در این بخش قصد داریم به بررسی موضوعات مختلفی بپردازیم که بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی را داشته باشیم.

دستگاه خود را به روز نگه دارید

یکی از مواردی که باعث می شود بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی را داشته باشیم این موضوع است که تمام به روز رسانی های گوشی هوشمند خود را دریافت کنیم. به دلیل استفاده زیاد از اینترنت دریافت پچ های امنیتی همچنین به روز رسانی های نرم افزار بسیار اهمیت دارد. این موضوع روی سرعت تمام گوشی های هوشمند تاثیر دارد و اگر گوشی موبایل شما با مشکل اساسی رو به رو باشد و این موضوع برای تمام کاربران نیز اتفاق افتاده باشد، کمپانی سازنده با ارسال به روز رسانی این مشکل را برطرف می کند. از این رو به روز رسانی های نرم افزار می تواند روشی برای اینکه بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی را داشته باشیم درنظر گرفته شود.

از نصب نرم افزار های بسیار زیاد دوری کنید

یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود سرعت گوشی هوشمند شما کاهش پیدا کند نصب نرم افزار های بسیار زیاد است. این موضوع البته در گوشی های هوشمند شرایط مختلفی دارد، به عنوان مثال گوشی موبایلی که با رم 8 گیگابایتی در اختیار کاربران قرار می گیرد با گوشی هوشمند با رم 2 گیگابایتی بسیار متفاوت است. با این وجود به طور کلی از نصب بی رویه نرم افزار ها روی گوشی موبایل باید اجتناب کرد.

این موضوع را در نظر بگیرید هر نرم افزاری را که نصب می کنید فضای خاصی را به خود اختصاص می دهد و زمانی که اجرا می شود بخشی از پردازنده شما را مشغول می کند، از این رو زمانی که گوشی موبالی خود را به تنظیمات کارخانه بازمی گردانید سرعت گوشی موبایل شما بسیار بالاتر می رود تا زمانی که تمام نرم افزار های خود را پاک کرده اید، زیرا این دو موضوع با وجود اینکه در ظاهر یکسان هستند اما شرایط متفاوتی را برای کاربران رقم می زنند، از این رو از همان ابتدا بهتر است که از نصب نرم افزار های غیر کاربردی پرهیز کنیم.بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی

ویجت ها را غیر فعال کنید

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی را داشته باشیم این موضوع است که ویجت های پیش فرض گوشی هوشمند خود را شخصی سازی و در صورت امکان غیرفعال کنیم. این ویجت ها که بیشتر در مورد آب و هوا و کنترل سرعت اینترنت و … است پردازنده و رم دستگاه را اشغلا می کنند از این رو روی سرعت گوشی هوشمند شما تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت. حضور ویجت ها به طور کلی برای گوشی های هوشمند ضروری نیست و تنها برای کاربرانی که قصد دارد به سرعت و لحظه ای برخی امور  را کنترل کنند جالب توجه است.

روت کردن گوشی هوشمند

موضوعی که از مدت ها پیش برای گوشی های هوشمند اندروید و آیفون مورد توجه قرار داشت روت کردن گوشی های اندروید و جیلبریک کردن گوشی های آیفون است. به طور کلی این موارد باعث می شود به تمام تنظیمات گوشی هوشمند خود دسترسی پیدا کنید و توانید به شخصی سازی امور خود بپردازید.این موضوع تاثیر بسیار زیادی روی سرعت گوشی موبایل دارد اما باید در نظر گرفت که روت کردن دستگاه خطراتی دارد که می تواند شما را با مشکلات بسیار جدی رو به رو کند. این موضوع را در نظر داشته باشید که روت کردن گوشی موبایل دستگاه شما را از گارانتی خارج می کند.بهترین کارایی گوشی هوشمند اندرویدی روت کردن گوشی هوشمند

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها